Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Brně v Tomešově ulici vznikne domov seniorů se 156 lůžky

Brno - Jihomoravský kraj zamýšlí ve spolupráci se soukromým subjektem postavit domov pro seniory v Tomešově ulici v Brně v areálu prázdné bývalé transfuzní stanice. Pokud vše půjde dobře, začít stavět by se mohlo v roce 2021 a skončit v roce 2023. ČTK to řekl hejtmanův náměstek Marek Šlapal. Výstavba by byla formou koncese. Objekt se 156 lůžky by postavila na pozemku kraje soukromá firma, která by tam 30 let s výhodami provozovala domov. Potom by přešel do majetku kraje.

Náklady na stavbu určí až koncesní řízení, podle Šlapala ale budou nejspíš ve stovkách milionů.

Radní kraje dnes rozhodli o záměru výstavby a způsobu realizace formou spolupráce se soukromým sektorem právě prostřednictvím koncese. Kraj si v minulosti nechal udělat studii, zda by byla tato spolupráce výhodná. "Studie zhodnotila variantu jako vhodnou. Koncesionář bude zodpovědný za projektovou přípravu, výstavbu, financování a provoz domova po dobu 30 let," uvedla hejtmanova náměstkyně hejtmana zodpovědná za majetek Taťána Malá (ANO).

Výhoda spočívá v tom, že kraj nemá se stavbou náklady, na druhé straně koncesionář neplatí DPH ze stavby a náklady si sníží ziskem z provozu. Podle Šlapala to ale nebude provoz soukromého zařízení, ale bude zařazené do sítě poskytovatelů služeb v Jihomoravském kraji, takže provoz bude hrazený z peněz ministerstva práce a sociálních věcí a také z dotací kraje.

V objektu má být domov pro seniory, domov se zvláštním režimem a odlehčovací služby. "V současností probíhá příprava na výběr poradce, který krajskému úřadu pomůže v koncesním řízení. Tento bude vybrán s největší pravděpodobností v prvním čtvrtletí letošního roku. Koncesionář, tedy investor, bude pravděpodobně vybrán do poloviny roku 2020," uvedla Malá.

Podle Šlapala pak budou trvat rok další práce, takže by samotná stavba mohla začít v roce 2021 a skončit v roce 2023. Dodal, že kraji už se přihlásili tři zájemci, kteří by domov chtěli vybudovat.
Autor: ČTK, 29.01.19 08:10
Návštěvnost: 40 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.