Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vedení Brna má harmonogram, má zajistit územní plán do roku 2022


Brno - Vedení Brna připravilo s Kanceláří architekta města Brna (KAMB) harmonogram, který má zajistit zpracování nového územního plánu do konce roku 2022, jak to požaduje zákon. Na tiskové konferenci to řekla primátorka Markéta Vaňková (ODS). Projednání s veřejností se má uskutečnit na jaře roku 2021. Nový dokument nahradí současný plán z roku 1994, který se naposledy aktualizoval v roce 2009.


Tvorbou nového územního plánu se zabývalo již předchozí vedení města. Po diskusích se nakonec zpracování ujala KAMB. Nyní na něm pracuje 18 zaměstnanců na plný úvazek. Nový dokument má umožnit pružnější rozvoj města, protože současný plán v mnohém neodpovídá požadavkům. Novinkou bude například to, že místo indexu podlažní plochy bude plán určovat maximální výšku staveb v daném území. Mají tak odpadnout spory s developery.

Projednání na jaře 2021 se plánuje s ohledem na to, že v září či v říjnu 2020 má Jihomoravský kraj vydat aktualizované zásady územního rozvoje, které město musí do územního plánu přenést. V roce 2022 má tvorba plánu finišovat.

Aby bylo možné vypořádávat veškeré připomínky samospráv i veřejnosti, plánuje se rozšíření odboru územního plánování a rozvoje a další kroky, které mají proces urychlit.

Brno již také řadu let chystá balíček změn současného územního plánu, které po neúspěšných výběrových řízeních nakonec zpracovala KAMB. Jelikož vydání některých změn by však trvalo příliš dlouho, rozdělila balíček na dvě části. Změny, které jsou jednoduché a nepředpokládá se proti nim odpor, by měly být projednané na jaře příštího roku a posléze by měly být vydány. Do nového územního plánu se poté jen přepíšou. A složitější změny, které mimo jiné vyžadují posouzení vlivů na životní prostředí, se již dělat nebudou a budou rovnou součástí nového územního plánu. V první řadě jde o protipovodňová opatření.
Autor: ČTK, 28.01.19 18:55
Návštěvnost: 52 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.