Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jičín vypíše architektonickou soutěž na odpočinkovou zónu Cidlina

Jičín - Město Jičín hodlá v březnu vypsat architektonicko-krajinářskou soutěž na podobu odpočinkové zóny Cidlina. Vítěz by měl pro město zpracovat i všechny stupně projektové dokumentace. Náklady na soutěž a na zpracování projektové dokumentace město odhaduje téměř na čtyři miliony korun. Vítěz architektonické soutěže by mohl být znám v polovině letošního roku. Dokumentace by mohla být hotová do konce roku 2021. Následně by se mohlo začít se samotnou stavbou, řekli dnes představitelé města novinářům.

Náklady na vlastní vybudování odpočinková zóny o rozloze kolem 7,5 hektaru město odhaduje na 40 milionů korun. Vzniknout by měla na dosud nevyužívaném území mezi jičínským sídlištěm Nové Město a řekou Cidlinou. "Lokalita je připravená, město již v zóně vykoupilo potřebné pozemky a s firmou ČEZ jsme vyjednali přemístění vedení vysokého napětí," řekl místostarosta Petr Hamáček (Sdružení pro Jičín).

Přeměna lokality by měla být postupná a trvat by měla několik let. "V zóně Cidlina by měly vzniknout například vycházková trasa a park, prostor pro sportovní aktivity, odpočinková místa, grilovací koutky, herní místa pro děti či tratě pro in-line bruslení," řekl mluvčí radnice Jan Jireš.

Do budoucna město v zóně počítá s propojením dvou ulic na protilehlých stranách zóny. Výstavba komunikací pro automobilový provoz zatím v plánovaném čtyřicetimilionovém rozpočtu zahrnuta není.

Architektonické soutěže město v minulých letech uspořádalo na podobu mateřské školy Máj a na přeměnu bývalých kasáren na novou obytnou čtvrť. Právě příprava areálu kasáren pro novou výstavbu patří mezi současné priority města. Náklady na vybudování infrastruktury v lokalitě město odhaduje na 200 milionů korun.
Zdroj: Zdeněk Rychtera
Vložil: ČTK, 28.01.19 11:30
Návštěvnost: 22 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.