Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Film z brněnské vily Stiassni bude mít premiéru v Londýně

Brno - Film Tonight the World (Svět dnešní noci), který vznikal v Brně, je hotový a bude mít 30. ledna premiéru v galerii The Curve v londýnském centru Barbican. Autorkou je britsko-americká režisérka a umělkyně Daria Martinová, krátký film je součástí připravované stejnojmenné výstavy.

"Tento film se natáčel v Brně, a to hned na čtyřech lokacích, které se tak dostanou na plátna světových metropolí, jako je právě Londýn nebo San Francisco," uvedla Zdeňka Kujová z produkční firmy, která se zahraničním štábem spolupracovala.

Martinová je vnučka Susi Stiassni, která v dětství žila v brněnské vile Stiassny. Sice ji opustila jako šestnáctiletá a většinu života pak strávila v zahraničí, ale často se jí o domě jejího dětství zdávalo. Sny si zapisovala a staly se později základem pro film.

"V denících je každých několik měsíců zaznamenán sen, ve kterém se Susi vrací do vily Stiassni. Sny jsou někdy radostné, často však plné strachu a obvykle podivné," popsala Martinová. Její výstava v galerii The Curve má být portrétem autorčiných předků i jí samotné. Zároveň je studií mezigeneračního traumatu, migrace a ztráty.

Součástí výstavy bude rovněž digitální hra, která návštěvníkům umožní virtuální průchod vilou Stiassni. Právě tam filmaři natáčeli. Štáb se podíval také do lesoparku na Kamenném vrchu. Vznikla i náročná scénická dekorace ve filmovém ateliéru.

Rodina Stiassných patřila mezi brněnskou průmyslnickou smetánku. Z Brna odešla kvůli nacistické hrozbě. Vilu pro ni navrhl architekt Ernst Wiesner, v Hroznové ulici v Pisárkách stojí od roku 1929. Dnes je ve správě Národního památkového ústavu.

Více informací >
Autor: ČTK, 27.01.19 17:50
Návštěvnost: 25 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.