Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Další práce na podepření mostu na Vltavské začnou 4. února

Praha - Další práce na podepření mostu na Vltavské začnou v pondělí 4. února, po jejich dokončení se na něj i pod něj bude moci vrátit plný provoz. V tiskové zprávě u tom dnes informovala Technická správa komunikací (TSK). Práce provede firma Hochtief, náklady budou 15,9 milionu korun a neměly by trvat déle než měsíc. Kvůli havarijnímu stavu byl most uzavřen loni v říjnu a na konci loňského roku byl po nouzovém podepření částečně zprovozněn. O jeho dalším osudu zatím není rozhodnuto.

V současné době je na mostu ve směru do Holešovic omezený provoz v jednom pruhu, po podepření by se měla doprava pro auta do 3,5 tuny obnovit do stavu před uzavřením. Stejně tak by se měly pod most plně vrátit tramvaje, které nyní jezdí jen v jednom směru, protože prozatímní podpěry stojí v části kolejiště. "Díky podepření mostu se vrátí tramvajová doprava i na kolej z Vltavské směrem na Hlávkův most," uvedl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Délku stavby ovlivní počasí, neměla by však přesáhnout jeden měsíc. "Uděláme ale vše pro to, abychom to zvládli dříve," uvedl generální ředitel TSK Petr Smolka. Provizorní podpěry nyní podepírají most pouze ve dvou místech pod druhým a čtvrtým polem, pro zprovoznění mostu je nutné poškozené segmenty podepřít po celé délce.

V souvislosti s opravami je naplánováno několik výluk. Od 4. do 24. února nepojedou tramvaje na Hlávkově mostě, což se dotkne linky číslo 14. O víkendech 9. až 10. února a 23. až 24. února bude úplně přerušen tramvajový provoz v úseku Strossmayerovo náměstí - Vltavská - Pražská tržnice - Dělnická a od 11. do 22. února budou tramvaje pod mostem jezdit pouze ve směru z Vltavské na Strossmayerovo náměstí. V termínech 9. až 10. února a 23. až 24. února nebudou na opravovaný most moci auta.

Podepření je dočasným řešením. Co bude s mostem dál, zatím není rozhodnuto. O jeho budoucnosti město teprve rozhodne.

Na zhoršení stavu mostu v říjnu upozornila firma Pontex, která konstrukci monitorovala. TSK následně v noci na 24. října most navazující na magistrálu ve směru z centra uzavřela. Provoz byl několik týdnů zastaven i pod konstrukcí a přerušil se provoz tramvají z Vltavské na Hlávkův most.
Autor: ČTK, 24.01.19 16:20
Návštěvnost: 55 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.