Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V bývalém Prioru v Krnově mohou vzniknout byty a knihovna

Krnov - V budově bývalého Prioru v Krnově na Bruntálsku mohou vzniknout další byty nebo knihovna. Vyplývá to ze studie, kterou si město nechalo vypracovat u ostravské pobočky britské architektonické kanceláře RMJM. ČTK to řekla mluvčí města Dita Círová. Doporučení je nezávazné, o možném využití a odkoupení ještě budou jednat zastupitelé.

Město vlastní čtvrtinu budovy, zbývající část patří firmě Prior, obchodní domy. Radnice v budově vlastní například 70 bytů. Proto radní uvažují o koupi zbývajícího podílu, který jim vlastník přednostně nabídl za 39 milionů korun.

Jednu z plošně největších staveb v centru města, která se v současnosti skládá z prodejní plochy, bytů a technického zázemí se sklady a kancelářskými prostory, architekti navrhli rozdělit částečnou demolicí pěším průchodem na dva menší celky. Podle návrhu by se část objektu měla proměnit na čtyřpodlažní budovu s knihovnou, jednacím sálem pro potřeby města, kavárnami, byty a technickým zázemím. Druhý celek pak tvoří jednopodlažní obchodní část, která navazuje na stávající objekty s městskými byty.

Budova z roku 1983 bude podle představitelů města vyžadovat rozsáhlé investice. Objekt je velmi zastaralý a neměl by zůstat v současné podobě. Městu například dlouhodobě chybí sál pro zasedání zastupitelstva, který by byl pro místní v lepší docházkové vzdálenosti než hasičská zbrojnice v Kostelci. Sídlo by tu mohla mít i služebna městské policie.

Objekt Prioru s bytovými jednotkami byl vybudován v letech 1980 až 1983 na základě vítězného soutěžního návrhu architektonické soutěže řešení centra města Krnova, která se uskutečnila v roce 1967. Rozkládá se na ploše 5532 m², je tvořen nádvořím a budovou, která se skládá z obchodní a bytové části.
Autor: ČTK, 24.01.19 16:20
Návštěvnost: 34 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.