Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno se bude soudit s nájemcem Kleinova paláce na náměstí Svobody

Brno - Brno se bude soudit s nájemcem Kleinova paláce na náměstí Svobody, řekl dnes novinářům radní Róbert Čuma (Piráti). V roce 1994 si objekt na 90 let pronajala společnost Credit Lyonnais Bank Praha. Nájemné bylo na 40 let stanoveno na necelých 15 milionů ročně s tím, že ho společnost nemusí platit, ale vloží tyto peníze do rekonstrukce objektu. Rekonstrukce se ale zatím podle Čumy odhaduje asi na 100 milionů, zatímco nájemné za uplynulou dobu je asi 350 milionů. Město dřív vyzvalo nájemce k jednání, ten to ale odmítá.

V Kleinově paláci jsou nyní kanceláře a obchody. Žalobu na nájemce podalo loni v říjnu ještě minulé vedení v čele s hnutím ANO, současné vedení v čele s ODS dnes žalobu rozšířilo o další částku. "Říjnová žaloba byla na částku 3,6 milionu korun z titulu dlužného nájemného za poslední měsíce roku 2015, což jsou hraniční měsíce z pohledu promlčení," připomněl náměstek primátorky Tomáš Koláčný. Dnes radní schválili rozšíření žaloby o stejnou částku za první tři měsíce roku 2016, čímž opět chtěli zabránit promlčení.

Čuma řekl, že město vyzvalo už dříve nájemce k jednání, podle něj to odmítá. "Ani nedoložil podklady k provedené rekonstrukci. Takže nevíme, za kolik ta rekonstrukce vlastně byla. Někdy se mluví o stovkách milionů, někdy o sto milionech. Ale máme za to, že už to má takříkajíc odbydleno," řekl Čuma. Podle něj by se tak u soudu mohlo i ukázat, kolik se do rekonstrukce vložilo, a kolik peněz tedy případně může Brno po firmě požadovat za nezaplacené nájemné.

Bývalé vedení města mluvilo o možné výpovědi smlouvy. Koláčný dnes ČTK řekl, že zájmem města není smlouvy primárně vypovědět. "Chceme ale zabránit tomu, aby někdo desítky let profitoval na městském majetku bez úhrady nájemného za užívání," uvedl Koláčný. Dodal, že nikdo nezpochybňuje, že nájemce objekt užíval za investované peníze. Bezplatné užívání budovy i mnoho let poté, co výše investice přestala stačit na nájemné, ale nemůže město podle něj akceptovat s ohledem na povinnost péče řádného hospodáře.
Autor: ČTK, 23.01.19 19:20
Návštěvnost: 34 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.