Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
ANO se v Brně obává krácení dotace na dovedení tratě ke kampusu


Brno - Opoziční hnutí ANO v Brně má obavy z toho, že město dostane od ministerstva dopravy méně peněz na prodloužení tramvajové trati z Osové ulice až k univerzitnímu kampusu. Důvodem je liknavý přístup k vypořádání připomínek ministerstva, uvedl v tiskové zprávě zastupitel ANO Richard Mrázek. Prodloužení trati má stát zhruba jednu a čtvrt miliardy korun, denně se tam má přepravit až 35.000 lidí.


Dopravní podnik města Brna, který má věc na starosti, doufá v poskytnutí peněz z ministerstva v dohodnuté výši, uvedl ředitel Miloš Havránek. Ministerstvo podle mluvčí Lenky Rezkové podporu na projekt posuzuje, podrobnosti proto sdělí až po skončení procesu.

Dotace z ministerstva by měla pokrýt až 85 procent nákladů, čili zhruba miliardu korun. "Možným důvodem pro krácení dotace je liknavý přístup k vypořádání připomínek ministerstva, které měly být vypořádané z úrovně města do konce roku 2018, ale nestalo se tak. Je škoda, že se Brno vlastními chybami připraví o desítky až stovky milionů, které by mohlo pro občany využít v jiných oblastech," řekl Mrázek, který byl donedávna náměstkem primátora a projekt měl na starosti.

Po volbách ale koalici v čele s hnutím ANO vystřídala koalice ODS, KDU-ČSL, Piráti a ČSSD, takže ANO jako vítěz voleb skončilo v opozici. Radní pro investice David Grund (ODS) ČTK řekl, že se o připomínkách jedná. "Z naší strany není důvod myslet si, že by připomínky nebyly vypořádané. Finální žádost má být podaná do konce roku 2019, takže na tom pracujeme. Je potřeba připomenout, že je to už druhá žádost, ta první byla neúspěšná ještě za předchozího vedení," řekl Grund.

V získání peněz věří i Havránek, který doufá, že ministerstvo splní dřívější dohody a peníze poskytne v očekávané výši. Dodal, že dotazy a připomínky z úrovně ministerstva k žádosti jsou běžnou záležitostí.

Mluvčí ministerstva Rezková uvedla, že zatím se uskutečnilo posouzení předběžné žádosti a žadatel má nyní prostor pro zohlednění připomínek a následně k předložení plné žádosti. "Jedná se o probíhající proces, proto nemůžeme poskytnout bližší informace," dodala Rezková.
Autor: ČTK, 22.01.19 18:55
Návštěvnost: 47 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.