Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
SŽDC plánuje zadat studii na podzemní dráhu v Brně do půlky roku

Brno - Zadání studie proveditelnosti na stavbu podzemní železnice v Brně by se mělo uskutečnit ve druhém čtvrtletí. Termín se posouvá proti předpokládanému konci loňského roku proto, že některé připomínky města a kraje nejsou v souladu s požadavky ministerstva dopravy. Podle ministerstva by nutně nemuselo jít o železnici, ale mohlo by jít o tramvaj či metro, napsala ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová.

Podzemní dopravní systém v Brně má vést v severojižním směru, proto se mu také říká Severojižní kolejový diametr. V plánech se vyskytuje od 70. let minulého století a nyní se o jeho stavbě hovoří intenzivně kvůli přestavbě železničního uzlu a stavbě nového nádraží v odsunuté poloze. Měl by propojit nové nádraží, současné nádraží a dále vést na sever pod zemí a vyústit v Králově Poli či Řečkovicích a napojit se na trať do Tišnova, pokud by šlo o železnici.

Před zadáním studie je ještě potřeba zapracovat koncepční připomínky ministerstva dopravy. "Zakládají potřebu výrazně přepracovat technické podmínky a rozšířit studii o posuzování jiných systémů než pouze železnice. V úvahu připadá například tramvaj nebo metro," uvedla Pistoriusová.

Vypracování studie má trvat 24 měsíců. V případě akceptování požadavků ministerstva může být rozdělena na dvě části. První by určila systém, jímž by se diametr budoval, druhá by určila provedení, tedy zda půjde o železnici, metro či tramvaj. Doba by pak byla kratší a zadavatel by se lišil.

Podle dopravních modelů obsluhy nového nádraží je diametr prakticky nezbytný, protože tramvajové tratě vedoucí od severu na jih jsou v době největší poptávky přetížené a předpokládá se ještě další růst poptávky.
Autor: ČTK, 21.01.19 19:40
Návštěvnost: 42 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Pod Brnem nemusí jezdit jen vlaky 26.01.19 14:47
Něco by tu ovšem už brzo mělo začít jezdit SYN 28.01.19 18:56
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.