Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce kina Central v Olomouci se prodraží o 15 milionů Kč


Olomouc - Rozsáhlá rekonstrukce bývalého kina Central v budově Muzea umění v Olomouci se prodraží o 15 milionů na 65 milionů korun. Důvodem je nárůst cen ve stavebnictví. Dotace již přislíbilo ministerstvo kultury, pod které instituce spadá. Práce by měly začít ještě letos, řekl ČTK ředitel muzea Michal Soukup. Oprava kina, které by se mělo v budoucnu přeměnit na multifunkční prostor, zasáhne provoz Divadla hudby a zřejmě i samotného muzea.


"Rekonstruovat kino Central je pro nás velmi důležité, protože je dlouhodobě v havarijním stavu a svým způsobem i staticky částečně ohrožuje naši budovu. Proto ministerstvo kultury přistoupilo k tomu, že se bude rekonstruovat. Na přelomu roku 2016/2017 jsme na opravu získali dotaci. Během loňského roku jsme připravovali soutěž, nepočítali jsme však s tím, že na stavebním trhu tak razantně stoupnou ceny prací," uvedl Soukup.

Rekonstrukce byla původně ohodnocena na 50 milionů korun, vedení muzea muselo nakonec rozpočet přehodnotit a částku zvýšit na 65 milionů korun. "Na začátku února by se mělo vyhlásit nové výběrové řízení na stavebního dodavatele. Výběrové řízení by mělo trvat zhruba tři měsíce, myslím si, že po prázdninách by se již mohlo začít stavět. Byli bychom rádi, aby se stavební práce stihly tak, abychom v září roku 2020 zahájili první sezonu v kině Central," doplnil Soukup.

Bývalé kino Central, které je uzavřené již více než deset let, je situováno pod sálem Divadla hudby, nejznámější olomouckou alternativní scénou. Zanedbané prostory dosud ležely ladem, svou roli hrály i složité majetkoprávní vztahy, které se vyřešily sloučením Divadla hudby a Muzea umění Olomouc. Práce se zřejmě dotknou chodu obou institucí. Podle ředitele Soukupa se nevylučuje ani krátkodobé uzavření celého muzea. "Budeme se snažit udělat harmonogram tak, aby byl dopad na návštěvníky co nejmenší," dodal ředitel. Divadlo hudby by mělo dokončit svou letošní sezonu, poté se přestěhuje do sálu Mozartea v budově Arcidiecézního muzea, které rovněž spadá pod Muzeum umění.

Zrekonstruovaný sál bývalého kina Central by se měl veřejnosti otevřít v roce 2020. Muzeum umění do něj hodlá přesunout divadelní program, koncerty, filmové projekce i přednášky.
Zdroj: Alena Horáková
Vložil: ČTK, 21.01.19 19:35
Návštěvnost: 34 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Hospodařili byste tak doma se svými penězi? Nečasová Dagmar 22.01.19 13:26
... Daniel 22.01.19 14:51
Hospodařili byste tak doma 2 Nečasová Dagmar 23.01.19 21:26
... Daniel 24.01.19 11:14
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.