Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jihomoravský kraj dá pět milionů na přípravu rekonstrukcí orloven a sokoloven


Brno - Jihomoravský kraj dá skoro pět milionů korun obcím a tělovýchovným jednotám na projektové dokumentace pro rekonstrukce orloven a sokoloven. Novinářům to řekla mluvčí kraje Monika Brindzáková. Kraj tím reaguje na samostatný titul ministerstva pro místní rozvoj, které na tyto opravy také nabízí peníze. Obcím podle Brindzákové často chybějí prostředky na kvalitní projektovou dokumentaci, kterou mnohdy historické budovy potřebují.


Dotační program schválila krajská rada. V rozpočtu je vyčleněno 4,8 milionu korun na podporu přípravy rekonstrukcí. "Žadatelem může být pouze tělocvičná jednota nebo obec, která má v majetku historické sportovní zařízení. Výše dotace na jeden projekt se bude pohybovat od 200.000 do 500.000 korun," uvedla Brindzáková.

V případě, že bude žadatelem tělocvičná jednota, činí minimální podíl spoluúčasti žadatele 10 procent, u obce je to 30 procent z celkových uznatelných výdajů projektu. "Dotační titul by měl řešit problém nedostatku peněz obcí a tělocvičných jednot na kvalitní zpracování projektové dokumentace respektující historickou hodnotu těchto budov," řekl náměstek hejtmana Jan Vitula (TOP 09). Podle něj je záměrem navázat na dotační titul ministerstva.
Autor: ČTK, 21.01.19 08:20
Návštěvnost: 24 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.