Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
ARTSEMESTR zima 2019 - pozvánka na výstavu

Vernisáž: čtvrtek 24. 1. 2019 od 19 h 

Termín konání akce: 25. 1. – 29. 1. 2019

Lokalita: Celá budova UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1

Otevřeno: denně 10–18 hodinvstup zdarma


V lednu, než začne pravidelná přehlídka semestrálních a klauzurních prací, se na UMPRUM tvoří prakticky non-stop. Nervozita i pracovní tempo před obhajobami stoupají a studenti dokončují závěrečná klauzurní zadání. Jak se jim v letošním semestru dařilo, se můžete přesvědčit od 25. do 29. ledna na ARTSEMESTR zima 2019.
Přehlídka ARTSEMESTR by měla ukázat, jak se studenti UMPRUM postupně zlepšují a připravují pro samostatnou dráhu designerů, architektů nebo grafiků. Dokládá, jak jsou schopni pojmout nejrůznější zadání, poradit si s technickou stránkou věci a spolupracovat se spolužáky nebo zadavatelem mimo školu. Veřejnosti se představí jak semestrální projekty, které studenti řeší v průběhu celého semestru, tak klauzurní práce, jež zpracovávají zcela samostatně v časově omezené době. Často se semestrální projekt s klauzurním zadáním prolíná a doplňuje.
V letošním semestru byly úkoly velmi různorodé a zasahovaly do rozmanitých oblastí. Zmínit můžeme projekt Ateliéru módní tvorby, který přichystal speciální kolekci pro výstavu Zika a Lída Arscher v UPM. Ateliér tvorby písma a typografie se zamýšlel nad vzhledem českých bankovek a navrhl vlastní série, Ateliér filmové a televizní grafiky zase navázal kreativní spolupráci s Pamětí národa. Nechybí ani realizace pro konkrétní zadavatele, Ateliér produktového designu řešil prvky pro privátní lázeň pro firmu Gessi, Ateliér designu interiéru a nábytku zase navrhoval exteriéry a interiéry pro zájezdní hostinec v Českém ráji. Ateliér designu oděvu a obuvi pokračuje ve své úspěšné spolupráci se společností Baťa a připravuje kolekci bot, ze kterých bude opět vybrán pár, který bude vyroben a prodáván po celém světě. V tomto roce se také poprvé představí práce nového Ateliéru fotografie II, který se zaměřuje na užitou fotografii. Studenti v letošním roce fotili přehlídku Designblok 2018 a zajistili podklady pro katalog Designguide. Mimo to pracovali na projektu studentského časopisu FEAT.
Práce všech ateliérů bude možné si prohlédnout v prostorách školy až do úterý 29. ledna. UMPRUM se na tento čas stane jednou velkou galerií, jednotlivé instalace budou umístěny v ateliérech, na chodbách a dalších prostorách budovy.

Ateliéry a témata
Ateliér architektury I – Náměstí v Jihlavě - Bez ohledu na stávající pozici obchodního domu navrhnout novou zástavbu, která bude definovat prostor celého náměstí. Model a koncept
Ateliér architektury II – Mocná místa – Návrh dvou nových architektonizovaných prostředí - jedno ve volné krajině, jedno v Praze. Návrh reálných míst (prostředí) pro propojení člověka s vesmírem, s podstatou světa, místo kde se odpovídá na základní otázky lidstva. Návrh místa motivujícího individuální i hromadnou transcendenci. / Bytový dům Plzeňská - Návrh bytového domu do reálného městského prostředí.
Ateliér architektury III – The Continuous and the Discrete - oddělenost a kontinuita v architektuře // klauzura: Nové habitaty a nové krásy - projekt bydlení pro Tallinn
Ateliér architektury IV – 1. ročník: Koncept; konstrukce; dispozice; 2. – 3. ročník: Nájemní bydlení Bráník; 4 - 5. ročník Voda // klauzura: 1. ročník: Zásah do plánu města., ostatní: Maximum minimálních bytů na minimální parcele
Ateliér průmyslového designu – různá zadání, 1. ročník stylizace přírodniny // klauzura: téma Zbraň, 1. ročník: stylizace přírodniny
Ateliér designu nábytku a interiéru – 1. – 4. ročník: téma Spoj - inspirace definovaným truhlářským spojem a jeho inspirace zpracovaná do reálného produktu, 5. – 6. ročník - reálná soutěž na vypracování koncepce exteriérů a interiérů zájezdního hostince v Českém Ráji pro konkrétního investora // klauzura: Knihobudky pro město Mělník - vyhotovení návrhů pro konkrétních sedm lokalit definovaných městem

Ateliér produktového designu – Gessi - prvky pro privátní lázeň a koupelnu, 1. ročník: studie přírodnin

Ateliér sochařství – Sociální a environmentální ekologie – inspirace zkoumáním především sociálních, environmentálních a ekologických aspektů
Ateliér malby – volné zadání na téma Postmodernismus // klauzura: UDDER PRIZE - volně navazuje na semestrální téma postmoderny. Obrazy jsou dnes v komplikované situaci... . Možná už je na čase mluvit o nich spíše jako o objektech, rekontextualizovaných dílech v prostoru. 

Ateliér intermediální konfrontace – klauzura: téma „1+1>2“ - Výsledný projekt současně působících složek je více silný, nežli souhrn účinků jednotlivých složek. Zkoumá snahu přizpůsobit se, ovlivnit, vytrvat, kooperovat
Ateliér fotografie I – volné zadání na téma výstavních instalací a jejich vazby na architekturu
Ateliér skla – dvě témata - Party a Zrcadlo, 1. ročník - návrh a realizace karaf ve spolupráci se sklárnou Rückl - Nižbor,
Ateliér keramiky a porcelánu – čtyři témata - Dům, Autoportrét, Zvíře a Mísa
Ateliér K.O.V. – Sociolog, umělec, designer a vizionář Dominique Imbert založil firmu FOCUS, která již 50 let produkuje originální krby. Úkol byl navrhnout krbové náčiní a koš na dřevo // klauzura: Lampa - stolní, stojící, nástěnná.
Ateliér módní tvorby – Projekt “Try Your Hand 2019“ - práce s originálními látkami firmy Ascher London Ltd.. Studenti vytvořili speciální kolekci pro výstavu Zika a Lída Ascher v UPM. Z původních látek a šátků v kombinaci s moderními materiály a technologiemi vznikly unikátní modely, které představují historii v novém kontextu z pohledu dnešní mladé generace.
Ateliér designu oděvu a obuvi – spolupráce s firmou BATA – boty na zadané téma // klauzura: Ethical Message - projekt zaměřený na udržitelnost v módním a textilním průmyslu, na zero waste, recyklaci, spolupráce se společností Sue Ryder.
Ateliér textilní tvorby – Zpomal – textilní kolekce využívající skleněné perličky firmy Preciosa a nejrůznější formy aplikace a propojení řemeslné práce s novými technologiemi

Ateliér Ilustrace a grafiky – Ilustrované, sešitové vydání Hobita (19 kapitol a 19 ilustrátorů) Jak se dá naložit s literární klasikou? // klauzura: Vytvoř svého hrdinu a představ ho v libovolném médiu (loutkové divadlo, komiks, objekt, hra...)

Ateliér tvorby písma a typografie - Nová emise českých bankovek // klauzura: Mezinárodní měnový symbol Koruny české
Ateliér grafického designu a vizuální komunikace – Autorská abeceda - projekt vedený Markem Pistorou, který se zaměřil na vývoj autorské abecedy se zaměřením na téma "Slabikář". Slabikář je celoroční úkol a abeceda je startem tohoto zadání // klauzura: Specimen - představení abecedy jako celku.
Ateliér filmové a televizní grafiky – zpracování audio záznamu v rámci akce Paměť národa - ilustrace/komiks na vybraný audio záznam a vytvoření sborníku // klauzura: natočení krátkého filmu z Paměti národa krátká osobní animovaná, 1. ročník - vizitka
Ateliér grafický design a nová média – Vzdělávání v oblasti grafického designu a možné nové struktury našeho ateliéru OSTROV POKLADŮ a dále pak téma Pracuj jako mistr (otázky redesignu, autorství, postprodukce atd.).// klauzura: Záznam z konference na výše uvedená témata.

Ateliér fotografie II – fotodokumentace každoroční přehlídky designu Designblok a vytvoření podkladů pro katalog Designguide, zároveň pracovali na projektu studentského časopisu s názvem FEAT. // klauzura: volný soubor, ve kterém studenti pracují s různými tématy napříč fotografií a videem.

Více informací >
Zdroj: UMPRUM
Vložil: Tisková zpráva, 24.01.19 07:55
Návštěvnost: 37 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.