Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostrava řeší dopravní stavby u chystaných univerzitních budov

Ostrava - Ostrava chce v souvislosti s výstavbou objektů Ostravské univerzity na výstavišti Černá louka dořešit i několik dopravních staveb. Chystá například úpravu komunikace, která odděluje připravovaný univerzitní areál od řeky Ostravice. Novinářům to dnes řekla náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová (ANO).

"Dopravních staveb v okolí se řeší několik. Jednou z nich je dořešení Pivovarské ulice, která se z dlouhodobého hlediska musí rekonstruovat. Ta je v této chvíli ve fázi dokumentace pro územní řízení. Ještě reagujeme na studie, které v tom okolí byly zpracovány, a zvažujeme řešení i u Smetanova náměstí," uvedla Bajgarová.

Nejaktuálnější je ale právě cesta na levém břehu Ostravice. Město chce v místě zklidnit provoz. S pomocí prostorových úprav i použitých materiálů chce dosáhnout potlačení ryze dopravní funkce této komunikace. Studie proto navrhuje, aby komunikace byla doplněna například o cyklistickou trasu či promenádu pro pěší. Vzniknout by tam měla i zákoutí s posezením. Město chce s projektem navázat na stavby Ostravské univerzity tak, aby projekt byl v době otevření objektů dokončen. Stavět by se tak mělo v letech 2020 až 2021.

Celkové náklady na dopravní stavby v blízkosti univerzitních budov město zatím nezná. Chystá investiční záměry. U úprav v okolí nábřeží ale předpokládá náklady kolem 40 milionů korun.

Kvůli výstavbě nových univerzitních budov bude město muset přemístit také tramvajovou smyčku a vyřešit budoucnost areálu Miniuni, kde jsou zmenšeniny známých staveb. Přesun smyčky by měl stát kolem 67 milionů korun bez DPH. Podle Bajgarové zatím tolik nespěchá.

Už do června ale město musí mít jasno, jak naloží s areálem Miniuni. Náměstkyně dnes připustila, že jednou z možných variant je i jeho zrušení. Dosud se hovořilo pouze o jeho přemístění do prostoru u Slezskoostravského hradu. Podle Bajgarové se ale ukazuje, že exponáty jsou ve špatném stavu. "V tuto chvíli ředitel Černé louky zvažuje, jak dále s Miniuni naložit," řekla Bajgarová. Jasno by mohlo být do několika týdnů.

Univerzita chce v lokalitě kromě moderního zázemí pro sport vybudovat i objekt, který bude využívat Fakulta umění. Areál vysoké škole umožní i výuku nových oborů. Peníze získala univerzita z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání v rámci projektu Restart, který má pomoci nastartovat změny v Moravskoslezském, Ústeckém a Karlovarském kraji. Sportovní zázemí by mělo stát 645 milionů korun, objekt pro fakultu umění pak 357 milionů korun. Město univerzitě darovalo pozemky pro výstavbu a pod jedním z objektů vybuduje i podzemní parkoviště.
Autor: ČTK, 16.01.19 19:35
Návštěvnost: 34 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.