Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Čištění areálu bývalých UP závodů v Bučovicích potrvá i letos

Bučovice - Demoliční práce a vyklízení areálu bývalých UP závodů v Bučovicích na Vyškovsku potrvají do konce roku. Jedna ze tří velkých budov šla k zemi loni v létě, demoliční projekt na druhé dvě se chystá, řekl dnes ČTK starosta Bučovic Jiří Horák (KDU-ČSL). Město loni areál koupilo za 27 milionů korun a přemění ho na lokalitu pro bydlení.

Šestihektarový komplex chátrá od roku 1995, kdy v něm skončila nábytkářská výroba, město ho loni v zimě koupilo od soukromého majitele. Původně v něm byly tři hlavní objekty a dalších asi 15 menších. Loni v létě nejstarší výrobní budovu odstřelili hasiči.

"Tuhle část už jsme od té doby vyčistili. Areál ale dál průběžně vyklizujeme, odstraňujeme i ty menší objekty. V současné době chystáme demoliční projekt na zbývající dvě velké budovy," řekl starosta. Budovy by podle něj měly jít k zemi někdy ve druhé polovině roku.

Náklady na bourání a vyčištění areálu město vyjdou asi na 25 milionů korun. Jediná stavba, kterou nečeká demolice, je takzvaná Druckerova vila, jež má zůstat připomínkou někdejší slávy podniku.

Větší část areálu by v budoucnu měla sloužit pro výstavbu rodinných domů a menší bytové domy. V západní části by měl zůstat volný prostor pro vybudování multifunkčního kulturního sálu a sportovní haly.

Závod v Bučovicích patřil v tehdejším Československu ke špičce ve výrobě nábytku, byl součástí Spojených Uměleckoprůmyslových závodů se sídlem v Brně. Koncern měl další závody například v nedalekém Rousínově, v Koryčanech na Kroměřížsku či v Uherském Brodě. Závod v Bučovicích se specializoval na ložnice, po pádu komunismu ale nedokázal zajistit jejich odbyt.
Autor: ČTK, 16.01.19 19:30
Návštěvnost: 29 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.