Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno postaví nový pavilon Úrazové nemocnice, změní územní plán

Brno - Brno chce zhruba za půl miliardy postavit nový pavilon Úrazové nemocnice. Musí kvůli tomu změnit územní plán. Novinářům to dnes řekl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Změna územního plánu potrvá asi rok. Stavba pavilonu, kde budou operační sály, ARO i JIP a parkovací místa, by mohla začít v roce 2021 a hotová by měla být do roku a půl nebo do dvou let.

Pavilon má být naproti současnému areálu v místě parkoviště. Místo je vyčleněné v územním plánu pro zdravotnictví, je zde možné stavět, ale nedostačuje velikosti naplánovaného pavilonu. "Proto část místa s heliportem a asfaltem, které je určeno jako veřejné prostranství a nelze tam stavět, změníme v územním plánu pro účely zdravotnictví. Tím pádem tam budeme moct stavět ... Zbytek bude zeleň, aby tam mohl být park," popsal Hladík.

Nový pavilon bude mít osm pater a na střeše heliport. V prvních čtyřech patrech bude podle Hladíka parkoviště s kapacitou 160 míst, která nahradí zrušená místa na pozemním parkovišti. Zvýší se počet míst pro pacienty i návštěvy. V pátém až sedmém podlaží bude k dispozici sedm operačních sálů, protože současné sály už příliš nevyhovují. Dále tam budou anesteziologicko-resuscitační oddělení a jednotka intenzivní péče. Vznikne pro ně 26 lůžek. V posledním podlaží bude centrální sterilizace a technické zázemí.

Úrazová nemocnice provede ročně zhruba 7000 operací. Je jednou z nemocnic, kterou provozuje město Brno. Druhou je Nemocnice Milosrdných bratří, kterou si pronajímá od řádu Milosrdných bratří.
Autor: ČTK, 16.01.19 19:25
Návštěvnost: 34 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.