Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Na využití budovy bývalého kina vypíše Kladno ideovou soutěž

Kladno - Na využití budovy bývalého kina Oko vypíše Kladno v nejbližších týdnech ideovou soutěž. Bývalé vedení města stavbu v centru města zakoupilo za 36 milionů korun, vzniknout zde mělo centrum pro pořádání kulturních akcí. Celkově je objekt ve stavu před rekonstrukcí. Využití budou komplikovat i specifické stavební úpravy budovy, které nechali udělat předchozí majitelé. Novinářům to při dnešní prohlídce stavby řekl primátor Kladna Dan Jiránek (ODS).

Kladenští radní rozhodli, že s hledáním využití objektu pomohou architekti, kteří se zapojí do ideové soutěže. Její vyhodnocení město očekává v druhé polovině letošního roku. Následovat bude zpracování projektu, zajištění peněz, tendru a pak může začít samotná rekonstrukce a přestavba. "Je to práce na čtyři pět let," uvedl Jiránek.

Mezi náměty na využití je například možnost aktivit pro školáky, kteří by se mohli vrátit do městské budovy na blízkém Floriánském náměstí.

V objektu bývalého kina byla dříve zčásti ubytovna, v další části přibližně desítka bytů. Někdejší kinosál nyní slouží jako prodejna textilu a dalšího zboží. Do sálu byly dodatečně vsazeny nosné sloupy, které jeho využití limitují. Do některých částí budovy zatéká.

Šestipodlažní budova stála v centru Kladna už na konci 19. století, současnou podobu v duchu funkcionalismu získala ve třicátých letech minulého století. V roce 1958 byla vyhlášena nemovitou kulturní památkou.
Autor: ČTK, 14.01.19 16:30
Návštěvnost: 23 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.