Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dělníci pokračují v rekonstrukci Vlašského dvora v Kutné Hoře


Kutná Hora - V Kutné Hoře pokračuje rozsáhlá rekonstrukce Vlašského dvora, v němž sídlí městský úřad. Práce komplikují život úředníkům i návštěvníkům radnice. Některá patra nejsou průchozí a zemní práce před budovou řidičům ztěžují příjezd na parkoviště.


"Musím říct, že se tady pracuje třeba ještě v šest sedm večer. Celá revitalizace včetně parku by měla skončit do konce letošního roku," řekl ČTK starosta Josef Viktora (ANO). Památkáři nyní restaurují vnitřní výmalbu, v dolním patře se pracuje na nové kanalizaci, rozvodech vody a odpadech.

Dělníky v přilbách potkávají lidé na chodbách radnice od loňského léta. Rozsáhlá oprava bývalé mincovny vyjde na 123 milionů korun. Z toho 89 milionů pokryje evropská dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Budova se opravuje za provozu, část úředníků se musela přestěhovat do náhradních kanceláří. Počítá se i se zpřístupněním nových prostor veřejnosti a celkovým zatraktivněním budovy.

Vlašský dvůr je komplexem staveb ze 13. a 14. století a jeho historie souvisí s bohatým nalezištěm stříbra. Jméno získal zřejmě po vlašských mistrech, které král povolal z Florencie.
Autor: ČTK, 14.01.19 08:25
Návštěvnost: 18 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.