Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Projekt opravy kostela v Jaroměřicích za 100 milionů je připraven


Jaroměřice nad Rokytnou - Stavební oddělení brněnského biskupství dokončilo projektovou dokumentaci na rozsáhlou opravu chrámu sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou na Třebíčsku. Na stavbu asi za 100 milionů korun se podařilo získat dotaci z Integrovaného operačního programu (IROP). Podle mluvčí biskupství Martiny Jandlové bude výběrové řízení na dodavatele vyhlášeno v nejbližších týdnech. Oprava má být dokončená v roce 2021.


Dotaci ve výši 95 milionů korun má jaroměřická farnost schválenou od ledna loňského roku. Vedoucího stavebního oddělení brněnského biskupství Aleš Taufar už dřív uvedl, že projekt bude náročný. Zásadní bude oprava střechy. Dřevěné jsou nejen narušené krovy, ale i samotná kupole. Ze dřeva je i konstrukce spojená se střechou, která vynáší fresku velkou asi 600 metrů čtverečních. Kvůli opravě střechy bude část fresky snesená, zbytek bude při opravě nutné ochránit tak, aby do ní nezatekla voda.

Fresku nad hlavní lodí, která je dlouhá přes 20 metrů a vysoká včetně lucerny 44 metrů, vytvořil Karel František Tepper, celá oslavuje sv. Markétu, patronku chrámu. Kostel, jehož stavbou byl pověřen Jakub Prandtauer, byl vysvěcen v roce 1738, i když nebyl zcela dokončen. Je to jeden z prvních barokních kostelů na Moravě.
Autor: ČTK, 11.01.19 11:55
Návštěvnost: 32 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.