Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Komplex Labské filharmonie je magnetem pro návštěvníky


Hamburk - Budova Labské filharmonie v Hamburku se dva roky po otevření těší neutuchajícímu zájmu. Jenom vyhlídkovou platformu pro veřejnost už navštívilo dohromady 8,5 milionu lidí, informovala agentura DPA. Dva roky od otevření nového symbolu severoněmeckého přístavního města uplynou právě dnes.


Stavbu Labské filharmonie provázely spory. Doba výstavby se protáhla o sedm let a několikanásobně se zvedly i náklady. Jenom sklem obložená "nástavba" jednoho z původních přístavních skladišť, jejíž střecha sahá do výšky 110 metrů, nakonec přišla na 866 milionů eur (22 miliard korun).

To vše se zdá být zapomenuto. Labská filharmonie je světoznámá a pozvedla i hodnocení Hamburku v turistických průvodcích. Koncertní dům u Labe je návštěvnickým magnetem a koncerty bývají zcela vyprodané.

Veřejně přístupnou vyhlídkovou platformu ve výšce 37 metrů navštívilo už 8,5 milionu lidí. Denně jich na ochoz zvaný Plaza zavítá až 16.000.

Velký sál filharmonie se chlubí vytížeností 99 procent. Koncerty v Labské filharmonii přezdívané "Elphi" (zkrácenina z německého názvu Elbphilharmonie) dosud navštívilo 1,76 milionu lidí.

"Rozvoj Labské filharmonie je nadále vysloveně dobrý. Nadšený nápor návštěvníků na Plazu a koncerty trvá," řekl ministr kultury spolkové země Hamburk Carsten Brosda.

"Zvlášť potěšitelné je, že kdo tu jednou byl, chce se zjevně vracet. Důvodem je kromě fascinující architektury především velkolepý program, za který je jako intendant zodpovědný Christoph Lieben-Seutter, využívající celý potenciál domu," řekl Brosda.

Nová dominanta Hamburku, jejíž střecha připomíná rozbouřenou hladinu Severního moře, se nachází v místech někdejšího přístavu, v nové čtvrti HafenCity. Koncertní sál pojme 2100 posluchačů, z nichž žádný nesedí dále než 30 metrů od hudebníků. Součástí budovy je i hotel, menší koncertní sály nebo restaurace.
Autor: ČTK, 11.01.19 08:05
Návštěvnost: 49 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.