Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hradecká radnice chce ještě letos postavit novou lávku přes Labe


Hradec Králové - Vedení královéhradecké radnice plánuje, že ještě letos postaví lávku přes Labe u kongresového centra Aldis. O vypsání soutěže na stavební firmu, která nové přemostění Labe zajistí, musí ještě rozhodnout zastupitelé města. ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Petr Vinklář. Odhad nákladů na stavbu lávky je kolem 48 milionů korun, z nichž by většinu měla zaplatit evropská dotace. S výstavbou by se mohlo začít na jaře.


"Finální cenu určí soutěž. Stavba lávky by měla trvat maximálně osm měsíců. Je tedy reálné, že lávka by mohla stát ještě tento rok," řekl ČTK Vinklář.

Lávka bude pro pěší a cyklisty a propojí Šimkovy sady a okolí kongresového centra Aldis s třídou Karla IV. v centru města. Ke stavbě lávky se město zavázalo i ve smlouvě s Československou obchodní bankou, která v zóně Aldis začala budovat regionální sídlo pro tisícovku zaměstnanců. Radnice už v zóně Aldis v roce 2003 za 23 milionů korun postavila pěší bulvár, na který měla lávka navázat.

Projekt stavby lávky město připravuje již od roku 2003. Výhrady k projektu měli ochránci přírody. Původní projekt počítal s pokácením jednoho dubu na nábřeží, proti čemuž úspěšně protestovali ochránci přírody. Zdržení a spory provázely i architektonickou soutěž. K podobě lávky pak vznesli výhrady ornitologové, protože navržená lávka by mohla zasahovat do vzletových drah ptáků, zejména labutí. Projekt byl kvůli připomínkám ekologů upraven.
Autor: ČTK, 10.01.19 08:30
Návštěvnost: 42 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.