Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přestavba hradeckého muzea v kasárnách vyjde na 237 mil.Kč


Hradec Králové - Rekonstrukci a přístavbu Gayerových kasáren v centru Hradce Králové, v nichž sídlí Muzeum východních Čech, provede za 237 milionů korun včetně DPH společnost BAK-GEOSAN. Královéhradecký kraj stavební firmu vybral ze čtyř nabídek. Cena celého projektu včetně vnitřního vybavení muzea je 269 milionů korun s daní. S výstavbou by se mohlo začít letos v létě. Novinářům to dnes řekli zástupci kraje. Kraj chce krýt náklady z 90 procent z dotace.


"Máme už pravomocné stavební povolení. O dotaci v nejbližší době požádáme prostřednictvím Integrované územní investice (ITI) Hradecko-pardubické aglomerace v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP)," uvedl radní pro investice a majetek Václav Řehoř (ODS).

Gayerova kasárna vlastní Královéhradecký kraj, který svěřil objekt do správy Muzea východních Čech v Hradci Králové. „V Gayerových kasárnách vznikne moderní depozitář pro sbírky Muzea východních Čech, který bude částečně přístupný veřejnosti. Projekt počítá i se specifickými požadavky památkářů v souvislosti s archeologickými nálezy. Součástí projektu by měla být například i bezbariérová přístavba, badatelna a zpřístupnění archeologického nálezu pevnostního valu," řekla náměstkyně hejtmana pro školství Martina Berdychová (Východočeši). Podle ní půjde o největší krajskou investici v oblasti kultury v roce 2019.

Přestavbou za odhadovaných 350 až 450 milionů korun by měla v budoucnu projít také sousední Vrbenského kasárna, která vlastní město Hradec Králové. Hlavním investorem přestavby bude Královéhradecký kraj. V dosud nevyužívaném objektu Vrbenského kasáren má být vystavena přírodovědecká sbírka muzea i krajská archeologická expozice.

V areálu Gayerových a Vrbenského kasáren nyní také firma ISP Hradec Králové staví parkovací dům pro tři stovky aut. Garáže by měly být hotové do poloviny roku 2019.

Hlavním sídlem Muzea východních Čech je secesní budova od architekta Jana Kotěry na Eliščině nábřeží, která slouží k výstavní činnosti. Budova, která je národní kulturní památkou, patří městu Hradec Králové. Město budovu na nábřeží od loňského jara nákladem 68 milionů korun bez DPH opravuje. Veřejnosti by se muzeum mohlo otevřít do konce roku 2019. Objekt v areálu Gayerových kasáren slouží vědecko-výzkumné muzejní činnosti.
Zdroj: Tomáš Kučera
Vložil: ČTK, 09.01.19 08:25
Návštěvnost: 55 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.