Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Havířov dostavěl parkoviště, naváže úpravou plochy u nádraží

Havířov - Nové parkoviště se 45 místy mohou lidé využívat v Havířově na Karvinsku za bytovým domem v ulici Železničářů. Stavba za devět milionů korun předcházela rozsáhlé rekonstrukci prostoru před nádražím, která bude patřit k letošním nejvýznamnějším investicím města. ČTK to sdělila mluvčí magistrátu Jana Kriš.

Součástí parkoviště ze zámkové dlažby jsou i nové chodníky, osvětlení a příjezdová cesta. "Původně mělo být toto parkoviště součástí projektu rekonstrukce přednádraží, který chceme financovat z evropských zdrojů. Celý proces žádosti o dotaci je ale velmi složitý a časově náročný, proto jsme rekonstrukci parkoviště zahájili dříve a z vlastních zdrojů," uvedl primátor Josef Bělica (ANO).

Nové parkoviště město budovalo také s ohledem na to, že po celou dobu rekonstrukce prostoru před nádražím nebude přerušen jeho provoz. Parkoviště u nádraží ale bude součástí stavby, a nebude tak během rekonstrukce sloužit svému účelu. Rozsáhlou rekonstrukci prostoru před nádražím město nyní chystá. Nájezd na nové parkoviště od benzínové čerpací stanice je tak proto provizorní.

"Společnost ČEZ připravuje na únor v souvislosti s rekonstrukcí přednádražního prostoru přeložku kabelů vysokého a nízkého napětí, které procházejí pod terénem podél nového parkoviště. Po vzájemné dohodě obou stran jsme nájezd na nové parkoviště od benzínové čerpací stanice vystavěli pouze provizorně. Toto opatření je ekonomicky i technicky nejvhodnější. Po provedení přeložky kabelů opatříme povrch nájezdu finálním asfaltovým povrchem," uvedla Lenka Krejčová z oddělení investic havířovského magistrátu. Během jara se počítá s dokončením sadových úprav. Terén kolem parkoviště bude zatravněn, přibude 15 nových stromů a 30 keřů.

Na modernizaci prostoru u nádraží chce město v nejbližších dnech zahájit soutěž na dodavatele stavebních prací a na jaře by mohla začít i samotná stavba, na níž město získalo evropskou dotaci. Náklady jsou odhadovány na více než 120 milionů korun.

Projekt zaměřený na modernizaci prostoru před výpravní budovou vlakového nádraží počítá s výstavbou krytých zastávek a příchozích koridorů, přivedením cyklostezky, opravou chodníků a autobusových zálivů i veřejného osvětlení.
Autor: ČTK, 04.01.19 14:25
Návštěvnost: 54 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.