Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Německý Konplan staví v Plzni centrum vývoje nápojářských linek


Plzeň - Plzeňský Konplan, který navrhuje a konstruuje linky pro výrobce nápojů po celém světě, staví v plzeňské průmyslové a obchodní zóně Borská pole, poblíž kampusu Západočeské univerzity, vývojový a kancelářský objekt. Počet zaměstnanců, které má nyní v pronajatých kancelářích v centru města, plánuje díky němu zdvojnásobit na 300. Firma má výrobní i mateřskou firmu v německém Neutraublingu. Je významným dodavatelem nápojářských linek třeba pro Plzeňský Prazdroj, řekl ČTK náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).


Výstavba šestipatrové budovy na koupeném pozemku začala v září a bude hotová do podzimu příštího roku. "Nyní jsou v Avalonu (Business Centru) a už jim to nestačí," uvedl Šindelář. Podle něj jde o vítaného investora na Borských polích, které už investoři obsadili téměř celé. "Jde o inovační firmu, jejíž produkty mají vysokou přidanou hodnotu. S projektem přišli němečtí investoři zhruba před třemi lety," uvedl. Budova, kterou navrhl architekt Jiří Zábran, bude podle náměstka zajímavá také architektonicky.

Podle webových stránek podniku je Konplan přes deset let součástí společnosti Krones AG s 1800 zaměstnanci, předního světového výrobce a dodavatele nápojových linek i celých továren na tekuté potraviny. Poskytuje inženýringové služby ve strojírenství, elektrotechnice a informačních technologiích. Firma navrhuje a konstruuje především plnicí linky a čisticí stroje, například myčky lahví. V Neutraublingu se montují a oživují stroje podle výkresů konstruktérů z Plzně.

Mezi největší zákazníky patří Coca-Cola, Nestlé nebo Heineken. V ČR se zaměstnanci Konplanu podílejí na linkách pro pivovar Prazdroj a výrobce minerálních vod Mattoni a Poděbradka.

Konplan začínal v Plzni v roce 2007 s pěti zaměstnanci, teď jich má 160 a do roku 2020 jich chce mít 300. Kvůli růstu objemu zakázek z celého světa shání hlavně techniky se znalostí jazyků. Firma už 2,5 roku podporuje výuku němčiny na strojní průmyslovce v Plzni.
Zdroj: Václav Prokš
Vložil: ČTK, 02.01.19 19:05
Návštěvnost: 40 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.