Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Krov divadla v Jičíně je v havarijním stavu, město chystá opravu


Jičín - Dřevěné střešní krovy Masarykova divadla v Jičíně jsou kvůli napadení hmyzem a dřevokaznými houbami v havarijním stavu. Při větším zatížení, například sněhem, by se mohly zřítit. Radnice proto začala chystat statické zajištění krovu. ČTK to dnes sdělil mluvčí města Jan Jireš. Na špatný stav krovů přišla firma MEPRO, která pro město chystá dokumentaci pro celkovou rekonstrukci divadla.

V nejhorším stavu jsou podle projektantů krovy nad jevištěm. "Projektanti upozornili, že při větším zatížení střechy nelze vyloučit kolaps konstrukce. Jednoznačně doporučili provést dočasné statické zabezpečení, a to ještě před zimou," uvedl Jireš. Radní města proto schválili nabídku firmy MEPRO na zpracování projektu pro statické zajištění krovu a odstranění havarijního stavu za 95.500 korun bez DPH.

Dokumentaci k zajištění krovů by měl firma předložit v září. "Následně bude oslovena odborná firma pro realizaci prací. Během nich bude divadlo uzavřeno," uvedl Jireš. Uvedl, že bez statického zajištění by minimálně jeviště muselo být z bezpečnostních důvodů trvale uzavřeno.

Divadlo, které bylo postavené na konci 19. století, město v roce 2016 koupilo od Tělocvičné jednoty Sokol. Zpracováním projektu radnice letos zahájila několikaletý proces nákladné rekonstrukce objektu. Práce na dokumentaci by měly trvat do roku 2020. O zahájení vlastní opravy bude rozhodovat zastupitelstvo vzešlé z říjnových komunálních voleb.

Masarykovo divadlo na pěší zóně v Husově ulici je místem kulturního a společenského života v šestnáctitisícovém Jičíně. Konají se v něm představení, koncerty, plesy, taneční kurzy, výstavy, semináře.

Stavbaři by měli v divadle rekonstruovat střechu, fasádu, rozvody, topení, interiéry či instalovat vzduchotechniku. Náklady na opravu divadla se odhadují na desítky milionů korun, hlavní tíha financování bude ležet na městě. Na nákladech se částečně budou podílet i sokolové, kteří zůstali menšinovým vlastníkem nemovitosti.

Jičín koupil divadlo od sokolů po složitých jednáních v červnu 2016 za 18,5 milionu korun. Otevřela se tím cesta k opravě objektu, protože sokolové by sami peníze na opravy neměli.
Autor: ČTK, 27.08.18 16:50
Návštěvnost: 35 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.