Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Před pěti lety byla otevřena rozhledna na Velkém Kosíři

Praha - Na Velkém Kosíři u Slatinek na Prostějovsku byla před pěti lety, 22. června 2013, otevřena nová turistická rozhledna. Nejvyšší hanácký kopec (441 metrů nad mořem) tak návštěvníkům nabízí po zdolání 158 schodů 28 metrů vysoké rozhledny pohled na rovinatou Hanou, Drahanskou vrchovinu, Bouzovské vrchy i siluetu Nízkého Jeseníku. Stavba rozhledny stála 6,5 milionu korun.

Rozhledna má kamenný podstavec se zázemím a její tubus je dřevěný. Dřevěnou konstrukci doplňují ocelové prvky. Horní plošina je ve výšce 25 metrů. Na Velkém Kosíři se rozhledna nacházela v letech 1927 až 1939, pak musela být kvůli špatnému technickému stavu odstraněna. Na rozhlednu přispěl Olomoucký kraj, o zbývající částku se podělily obce mikroregionu a byla vypsána i veřejná sbírka.
Autor: ČTK, 21.06.18 12:10
Návštěvnost: 32 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.