Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Písek vypsal soutěž na podobu Žižkových kasáren

Písek - Písek vypsal soutěž na urbánní řešení prostoru bývalých Žižkových kasáren, kde má v budoucnosti mimo jiné stát sportovní hala. Jedná se o plochu o rozloze přibližně devíti hektarů. Písek loni revitalizoval část prostoru, kde stály zchátralé domy, když z areálu odvezl přibližně 50 tun suti. Návrhy na novou podobu komplexu musí soutěžící odevzdat do 22. srpna, vedení města pak vybere vítěze. ČTK o tom informovala mluvčí písecké radnice Irena Malotová.

"Jde nám o to, aby lokalita někdejších kasáren konečně po dlouhých letech ožila a přirozeně navázala na městský obytný prostor," uvedl místostarosta Josef Knot (TOP 09). Město objekt získalo od soukromého investora, který zde původně plánoval bytovou výstavbu. Od záměru však ustoupil.

"Jakmile se podařilo pozemek získat zpět do majetku města, bylo třeba se o něj postarat. Zchátralé vojenské objekty jsme vloni nechali zdemolovat, na podzim byla plocha kompletně vyčištěna. Vypsání soutěže je dalším nezbytným krokem k rozvoji celého území. Těší nás, že jedním z členů komise pro posuzování nabídek je také architekt Josef Pleskot," dodal Knot.

Areál bývalých Žižkových kasáren je rozdělen na několik částí. V jedné z nich před časem vzniklo technologické centrum a sídlí zde i nová psychiatrická léčebna. "Severní část je dosud předmětem soudního sporu města se společností Žižkov center o platnost nájemní smlouvy," uvedl Václav Filip z píseckého odboru investic a rozvoje. Dodal, že i pokud by město ve sporu neuspělo, smlouva končí v červnu 2019.
Autor: ČTK, 21.05.18 10:35
Návštěvnost: 44 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.