Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Brně-Židenicích vznikne kavárna s dětským hřištěm i U rampaBrno - Kavárna s dětským hřištěm i U rampa s pumptrackovou dráhou vznikne v městské části Brno-Židenice v areálu nazvaném Bzzzukot. Stát to bude přes šest milionů korun, řekl dnes novinářům místostarosta Petr Kunc (TOP 09). Hotovo by mělo být v létě. Nyní je v areálu skatepark, lezecká stěna nebo parkurové hřiště.


Kavárna s dětským hřištěm vznikne díky Radkovi Hlaváčkovi, který s projektem uspěl v programu participativního brněnského rozpočtu. Město participativním rozpočtem umožnilo lidem zapojit se do rozhodování o investicích a získat na navržené projekty celkem 20 milionů korun. Právě kavárna s dětským hřištěm v Židenicích uspěla a dostala na uskutečnění 1,8 milionu korun.

Městská část získala z magistrátu dalších 3,1 milionu korun a k tomu dá 1,5 milionu korun. Za peníze budou veřejné toalety i technické zázemí pro areál, ale také U rampa ve skateparku, osvětlení a pumptracková dráha, na které lidé na kole jezdí z kopce do kopce, nemusí při tom šlapat a naučí se rovnováze. "Toalety budou rozdělené pro muže, ženy a imobilní občany," doplnil Kunc.

Kolem kavárny a zázemí bude zpevněná zastřešená plocha, kterou bude možné využít k pořádání kulturních akcí. "O dětském hřišti zatím jednáme. Neměla by tam být klasická skluzavka a pískoviště, ale mělo by být něčím zajímavé. Zvažujeme třeba lanovou konstrukci nebo trampolínu," dodal Kunc.
Autor: ČTK, 08.01.18 11:00
Návštěvnost: 526 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.