Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Peter Cook v Praze

Díky Frágnerově galerii a British Council se k nám přijel po patnácti letech opět podívat Peter Cook. Hned na úvodu nás varoval, že s jeho příjezdem pokaždé následuje větší nebo menší revoluce. Když zde byl naposled, propukla ta Sametová a ještě dříve vyvolal svým příjezdem invazi vojsk Varšavské smlouvy do Čech. Pokud byl Winy Maas během přednášky mužem mutlimediální akce, tak Cook by si klidně vystačil sám se sebou. Byl to jevištní performer a muž slovní akce, který se nebojí užít sprostých slov na akademické půdě. Jára Cimrman ve svých hrách taky počítal s jedním nebo dvěma vulgarismy, které neurazí a hru okoření.
V kině Světozor byla s menší obměnou prezentována jeho čtrnáct dní stará přednáška na newyorské Columbia University a po nás si ji vyslechnou také studenti v Japonsku. O společnosti Archigram, kterou spoluzaložil, se bohužel nezmínil. Na to, že počet realizací tohoto brzo sedmdesátiletého muže by se dal spočítat na prstech jedné ruky, vyzařoval z něj optimismus a radost z života. Jeho nejaktuálnější projekt jsme si mohli společně se slovním doprovodem pro- hlédnout na letošním benátském Bienále.
Jak studie naznačují, dlouhé texty už dnes nikoho nezajímají. Z bulvárních magazínů, novin, ale i odborných periodik lze tento trend snadno vypozorovat. Víc než poučit mají za úkol pobavit čtenáře a uspokojit zadavatele reklam. FAZ skomírá. Jdeme tímto směrem, aspoň pro jednou. Vychutnejte si megakoláž z přednášky.
Petr Šmídek, 14.12.2004
související odkazy:
> Friendly Alien - Kunshthaus, Graz
> kniha A Friendly Alien


Autor: Petr Šmídek, 14.12.04 12:50
Návštěvnost: 3721 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.