Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rýmařov chce zbourat budovu bývalého kina, nenašel pro ni využitíRýmařov (Bruntálsko) - Město Rýmařov chce dát zbourat budovu bývalého kina v Dělnické ulici, která je už dlouho nevyužívaná a zchátrala. Žádné využití se pro ni najít nepodařilo a nevyšel ani pokus o její prodej. O demolici rozhodnou zastupitelé, kterým toto řešení doporučila městská rada. ČTK to dnes řekl rýmařovský starosta Petr Klouda (SNK ED).


Kino v budově přestalo fungovat v roce 2008, v posledních letech se v ní konaly jen dvě akce: v roce 2013 koncert bratří Nedvědů a v roce 2014 písničkářský festival Krosna dědka Pradědka. Pro kino a divadlo má nyní město prostory v opravené budově Střediska volného času. Pro starou budovu marně hledalo využití loni i v anketě mezi obyvateli města. "Ankety se zúčastnily necelé dvě desítky občanů, reálné návrhy na využití objektu se však neobjevily," konstatoval starosta města, jež má zhruba 8500 obyvatel.

V minulosti se uvažovalo o přestavbě budovy na víceúčelovou tělocvičnu. Jenže prostor, který nabízela, nesplňoval požadavky na konání sportovních soutěží. Po zpracování studie už se proto další projektová dokumentace nedělala.

O bezplatné předání budovy do užívání žádalo v petici občanské sdružení Pradivadlo, které slibovalo, že bude budovu udržovat a postupně ji opraví. "Na jednání komise pro kulturu, cestovní ruch a mezinárodní vztahy, kde měly být dohodnuty podmínky předání budovy, se však již představitelé sdružení nedostavili," uvedl Klouda. Sešlo podle něj i z možnosti prodat budovu kraji, který by ji přestavěl na základní uměleckou školu.

"Budova je v současné době zchátralá, její infrastruktura je dožitá nebo nesplňuje požadavky bezpečného provozu. Získání finančních prostředků z dotačních zdrojů na rekonstrukci budovy již prakticky není možné," řekl starosta.

Uvedl, že členové všech městských komisí postupně debatovali o budoucnosti zchátralé budovy. Debaty se zúčastnilo 16 zastupitelů, většina z nich pak byla pro demolici. Lidé, kteří se chtějí podívat, v jakém je budova stavu, se mohou v úterý v 16:00 zúčastnit prohlídky.

Po demolici budovy by se podle starosty uvolnila parcela o rozměrech přibližně 55 krát 46 metrů a výměře 2554 metrů čtverečních. "Parcela je plně zasíťovaná a velmi cenná. Budoucí možné využití parcely je různé - například park, bytový dům, chráněné bydlení, rodinné domy nebo parkoviště," uvedl Klouda.
Zdroj: Vlastimil Vyplel
Vložil: ČTK, 19.09.16 15:10
Návštěvnost: 1461 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.