Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pardubice opraví první část sídliště Závodu míru

Pardubice - Na podzim začne první etapa revitalizace panelového sídliště Závodu míru v Pardubicích za 13 milionů korun. ČTK to dnes řekl starosta městského obvodu I Jaroslav Menšík (ANO). Městu se opakovaně nepodařilo získat dotace, proto zahájí opravy z vlastních peněz. Celá obnova sídliště potrvá řadu let a přijde přibližně na 140 milionů korun.

Obvod vyhlašuje výběrové řízení na stavební firmu. S opravami vnitrobloků se začne u tréninkové plochy BMX. Firma opraví parkoviště, chodníky, postaví nová dětská hřiště, zastřeší kontejnerová stanoviště a upraví a vysází zeleň. Investice hradí obvod společně s městem.

"Vzhledem k tomu, že to slibujeme pátým rokem, tak jsme se s městem dohodli, že tuhle etapu uděláme bez dotací,"
řekl Menšík.

Podle starosty by bylo ideální, aby se pokračovalo po etapách každý rok. O dotace město požádá znovu, případně bude hradit opravy zase z rozpočtu města a obvodu. Každá etapa přijde minimálně na deset milionů korun, řekl Menšík.

Na sídlišti žije okolo 2500 lidí. Stavělo se v 70. letech minulého století. Jeho rozloha je proti původním plánů menší, věžové domy měly stát také v místě bývalé továrny Prokop a u nábřeží mělo vzniknout velké náměstí Budovatelů. Nakonec se uskutečnila jen část velkolepého projektu a panelová výstavba se přesunula na Karlovinu.
Autor: ČTK, 19.08.16 13:00
Návštěvnost: 1258 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.