Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Sokolov chce zmodernizovat nábřeží Petra Bezruče

Sokolov - Sokolov připravuje studii rekonstrukce nábřeží Petra Bezruče. Ulice v centru města je hojně využívána k parkování, stav komunikace už je nevyhovující. Na nábřeží mají být podle studie vykáceny stromy, mezi něž řidiči při parkování nyní musí zajíždět, parkovacích míst by přesto zřejmě ubylo. Do příštího roku zatím město vyhradilo na projekt 1,2 milionu korun, řekl ČTK místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS).

"Nejzásadnější změnou nábřeží u Lobezského potoka by byla samozřejmě výměna povrchů, nyní už jsou tam místy skutečně velké díry. Problém ale je, že i při výstavbě maximálního počtu parkovacích míst by jich na nábřeží nově byla pouze polovina současného stavu," uvedl Jakobec. V ulici, která leží v centru Sokolova nedaleko dvou největších náměstí, by to pro řidiče mohlo představovat značný problém.

Prostor pro auta by se mohl zvětšit přesunutím chodníku přímo do koryta potoka. Vznikla by tak jakási visutá lávka. "Tento návrh ale zřejmě bude kolidovat s protipovodňovým systémem. Zatím čekáme na oficiální vyjádření Povodí Ohře," řekl starosta Sokolova Jan Picka (ČSSD).

Dalším problémem na nábřeží je také množství vzrostlých stromů, z nichž některé už nejsou v dobrém stavu. "Zcela jistě budou muset být vykáceny alespoň některé stromy s tím, že nová výsadba by se týkala spíš druhého břehu potoka, aby stromy nestínily do oken přilehlých budov," doplnil Jakobec.

Definitivní varianta proměny nábřeží by měla vyplynout z projektové dokumentace v příštím roce. S realizací by město chtělo začít v roce 2017.

Autor: ČTK, 26.12.15 19:05
Návštěvnost: 1323 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.