Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pardubice reklamují revitalizované Tyršovy sady

Pardubice - Pardubice reklamují revitalizované Tyršovy sady. Po dešti zůstává na cestách voda. Stavební firma musí sjednat nápravu. Novinářům to dnes řekl primátor Martin Charvát (ANO)."Konstrukce povrchů chodníku měly být výš. Měly by se dosypat mlatové cesty na úroveň okolního terénu," řekl Charvát.

Charvát, který je profesí stavař, konstatuje, že v Tyršových sadech jsou spodní vody, park je pod hladinu Chrudimky a Labe. "Sady mají komplikovaný meliorační systém, který nezareaguje hned," dodal Charvát.

Rekonstrukce sadů a okolí měla tři stavební části. Podzámecký park hradí radnice s pomocí evropských fondů, podzámecký biotop a kavárnu ze svého rozpočtu. Celá rekonstrukce přišla na více než 105 milionů korun. Stavební práce trvaly 14 měsíců, o tři měsíce déle, než byl původní harmonogram.

Parkový komplex existuje od roku 1931, vznikl jako zázemí pro Výstavu tělovýchovy a sportu. Rozlehlé výstaviště se stalo oblíbeným vycházkovým místem. Po válce začaly sady chátrat a poslední výstavní pavilon zanikl v roce 1977. Rozsáhlejší rekonstrukce se uskutečnily v 80. letech.

V novodobé historii vznikla první studie na revitalizaci sadů v roce 2002. V roce 2011 začala první revitalizace, práce však firma záhy přerušila. Druhý tendr řešil antimonopolní úřad, což zahájení obnovy sadů zdrželo. Rekonstrukci také čtyři roky komplikoval spor s ochránci přírody, kteří si nepřáli masivní kácení. Desítky stromů se proto neporazilo.

Autor: ČTK, 22.12.15 22:50
Návštěvnost: 1556 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.