Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
offcity_architekti: Collective IKA

úterý 15. prosince 2015 od 19.00 v Divadle 29 / Sv. Anežky České 29, Pardubice

Poslední přednáška letošního cyklu Offcity architekti, který se po celý rok zaměřoval na prezentaci spolků a inciativ, které aktivně vstupují do veřejného prostoru, pracují s městem a jeho architekturou, pořádají akce, přednášky, festivaly, iniciují a aktivizují. Postupně jsme představili platformy a projekty z různých koutů České republiky a prostřednictvím jedné z přednášek jsme rovněž zavítali k našim sousedům na Slovensko. Prosincovou prezentací rozšiřujeme mezinárodní kontext o Rakousko, konkrétně o zástupce z hornorakouského Lince, průmyslového města, které se již od počátku 90. let minulého století výrazně profiluje jako město kultury a médií a systematicky se věnuje strategickému plánování v kultuře.

Collective Ika je skupina několika lineckých architektů a designerů (Clemens Bauder, Franz Koppelstätter, Magdalena Reiter, Klaus Michael Scheibl, Jomo Zeil), která se prostřednictvím svých uměleckých a architektonických projektů snaží měnit vnímání veřejného prostoru s cílem zkoumat jeho potenciál a zpochybňovat zavedené konvence. Typickými příklady toho, čemu se Ika věnuje, jsou například témata komercionalizace veřejného prostoru nebo opuštěných míst a staveb.

Jelikož jsou členové Collectivu Ika činní v souvislosti s architekturou i v jiných zajímavých projektech, představí nám též v rámci večera aktivity sdružení afo (Architekturforum Oberösterreich) a platformu Fruchtgenuss.

Jak je současná architektura a témata, s nimiž Ika pracuje, vnímána místními? Podporuje Linec nezávislé aktivity a projekty pracující s architekturou a veřejným prostorem? Co Collective Ika v Linci nejvíc pálí?

Přednáška a diskuse bude vedena v anglickém jazyce.

Vstupné: 50 Kč

Pořádá Offcity z. s. ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu OFFCITY 2015. Tento projekt je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Pardubice a Nadace české architektury.

www.offcity.cz
Zdroj: Šárka Zahálková / OFFCITY
Vložil: Tisková zpráva, 11.12.15 21:25
Návštěvnost: 706 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.