Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostrava má opravenou ulici vedoucí k centrálnímu náměstí

Ostrava - V centru Ostravy se dnes otevřela rekonstruovaná ulice 28. října, která je jednou z přístupových cest k hlavnímu Masarykovu náměstí. Oprava stála zhruba 28 milionů korun a převážnou část nákladů uhradí městský obvod s pomocí evropských peněz. ČTK to řekla mluvčí radnice Jana Pondělíčková.

Ulici 28. října stavebníci opravovali v úseku od Masarykova po Smetanovo náměstí. "Rekonstrukce si vyžádala přeložku vodovodu, rekonstrukci části kanalizace a přeložku části vedení nízkého napětí. Proveden byl rovněž archeologický průzkum Národním památkovým ústavem, jelikož se ulice nachází v památkové zóně," řekla Pondělíčková.

Ulici s novým povrchem z žulové dlažby a kostek nyní lemují lavičky, stromy i sloupy veřejného osvětlení. "Unikátním prvkem je kolejový památník s historickou zastávkovou tabulí. Je zde 21 vzrostlých javorů, 20 nových laviček z tryskané žuly s dřevěným sedákem z tropického dřeva a 49 samostatně stojících regulačních sloupků se znakem města Ostravy, které vizuálně oddělující chodníky od vozovky. Dalších 16 litinových sloupků je osazeno odpadkovými plechovými koši. V ulici nechybí ani tři stojany na kola a osm světelných reklamních skříní typu Citylight," doplnila mluvčí.

Modernizace je letošní největší investiční akcí městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Oprava zóny měla asi měsíční zpoždění, které způsobil právě archeologický průzkum i větší rozsah zemních prací, než se původně očekávalo.

"Renovace je významná nejenom pro obvod, ale myslím, že pro celé město. Dlouhá léta se to neřešilo. Očekávám od toho oživení a že ty prázdné výlohy se brzy zaplní. Myslím si, že tohle je takový první bod, co udělat s centrem," uvedl místostarosta Dalibor Mouka (Ostravak). V ulici by se v budoucnu například mohly rozšířit i vánoční trhy, které se letos kromě Masarykova náměstí konají i na sousedním Jiráskově náměstí.

Primátor Tomáš Macura (ANO) dnes naznačil, že si do budoucna dokáže představit další rozšíření trhů, které by se rozrostly více právě do přístupových ulici k centru města. "S rozvojem vánočních trhů jsme už v letošním roce začali. Teď, když máme hezkou ulici 28. října, která je široká, tak to rozšíření očekáváme, ale záleží také na poptávce prodejců," doplnil místostarosta.

Zdroj: Martina Helánová
Vložil: ČTK, 09.12.15 20:40
Návštěvnost: 1585 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.