Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Fotbalový stadion Chelsea v Londýně od H&deM

Fanoušci fotbalového klubu Chelsea se mohou těšit na nový svatostánek. Autorem je švýcarský ateliér Herzog & de Meuron, který již v minulosti realizoval ikonické stadiony v Basileji, Mnichově, Bordeaux a Pekingu.
Před dvanácti lety koupil FC Chelsea ruský oligarcha Roman Abramovič za čtvrt miliardy eur a další miliardu investoval do nákupu hráčů. Historie stadionu Stamford Bridge ve čtvrti Fulham na západě Londýna sahá až do roku 1877. Chelsea na místním trávníků hraje od roku 1905 a k poslední výraznější rekonstrukci došlo před čtvrtstoletím. Nyní je naplánována zcela nová stavba, která zvýší kapacitu téměř o dvacet tisíc míst na konečný počet 60.000 sedících diváků. Abramovič pro to vyčlenil částku 850 milionů euro. Na rozdíl od pneumatické konstrukce v Mnichově nebo lesu subtilních sloupů v Bordeaux londýnský stadion z režného zdiva připomíná spíše středověkou katedrálu nebo antické koloseum. Převýšená arkáda obíhající po obvodu napomáhá ke zjemnění měřítka stadionu v okolní zástavbě.
S bouráním se začne již v příštím roce a první zápasy se na novém stadionu uskuteční v sezóně 2020/21. Již nyní si návrh vysloužil přezdívku “popelník“ nebo “kráječ na vajíčka“.

Více informací >
Autor: Petr Šmídek, 06.12.15 18:00
Návštěvnost: 1154 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.