Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Přerově vzniká parkovací věž pro kola

Přerov - V Přerově u vlakového nádraží vzniká parkovací dům pro kola. Objekt, který je před dokončením, vyjde na 9,5 milionu korun bez DPH. Cyklistům by se skleněná, 11 metrů vysoká věž měla otevřít na konci listopadu. Vejde se do ní až 120 kol, za jejich umístění zaplatí majitelé pět korun. Projekt se však stal terčem kritiky městské opozice. Napadá nejen cenu stavby, ale i způsob projednání investice na zastupitelstvu. Vedení města kritiku odmítá. Cyklověž se stala předmětem rušné debaty i na dnešní schůzi zastupitelstva.

"Stavba je před dokončením, slavnostně otevřena bude 30. listopadu, zkušební provoz začne v prosinci," řekl dnes ČTK náměstek primátora Petr Měřínský (ANO). Objekt se skleněnými stěnami pojme 116 jízdních kol. Součástí cyklistické věže bude automatický samoobslužný systém. Cyklista najede s kolem na plošinu, zaplatí pětikorunu na den a speciální výtah za dvacet vteřin vyveze a uloží jeho kolo do příslušné přihrádky.

Podle Měřínského bude cyklověž stát 9,5 milionu korun bez DPH. Pět milionů korun činí dotace, kterou má město podle mluvčí radnice Lenky Chalupové již schválenu. Dva miliony korun zaplatí město a na tři miliony si vezme úvěr. Smlouva s bankou je podle náměstka schválena, podmínkou čerpání je zajištění placených reklam na cyklověži minimálně za 600.000 korun. "Větší část inzertní plochy už máme zajištěnou, věřím, že brzy budeme mít částku celou," uvedl Měřínský, jenž je jednatelem Přerovské rozvojové společnosti, která bude cyklověž provozovat.

Cenu, ale i okolnosti stavby kritizuje opozice. Členové z řad ČSSD navrhovali místo toho například postavit levnější cykloboxy. Zastupitelé poukázali i na to, že před dvěma lety dostalo město nabídku od stejné společnosti o dva miliony korun nižší. Podle tehdejšího náměstka primátora Michala Záchy (ODS) to město tehdy odmítlo. "Vyřešilo by to sice parkování kol, ale při parkování po pěti korunách by se tato investice vracela 111 let," řekl ČTK Zácha. Poukázal i na to, že poté, co s projektem znovu přišlo nové vedení města, zastupitelé schválili pouze záměr. Teprve na minulém zastupitelstvu, kdy se už začala věž stavět, předložilo vedení města zastupitelům způsob financování.

Vedení města kritiku odmítá, na stavbu prý byla vypsána řádná soutěž. "Je nám vytýkáno, že před dvěma lety byla nabízena cyklověž zhruba o dva miliony levněji, jenže v ceně nebyly stavební úpravy, základová deska a podobně. Navíc se změnila, nebo lépe řečeno zdokonalila, technologie parkování. A to se pochopitelně promítlo i do ceny věže. Mimochodem, za obdobnou cenu cyklověž vysoutěžil i Hradec Králové," dodal Měřínský.

Zastupitelé dnes po dlouhé debatě pověřili kontrolní výbor, aby zkontroloval výstavbu parkovacího domu i to, zda byla zakázka v souladu se zákony. "Nabízíme celému zastupitelstvu kontrolní proces, který na to jasně odpoví," řekl primátor Vladimír Puchalský (Společně pro Přerov).

Zdroj: Alena Horáková
Vložil: ČTK, 16.11.15 22:55
Návštěvnost: 2669 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.