Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Univerzita Pardubice otevřela nové výukové centrum v Polabinách

Pardubice - Univerzita Pardubice dnes otevřela nové výukové centrum v kampusu v Polabinách. Vzniklo modernizací a dostavbou zastaralého a již nevyužívaného objektu těžkých laboratoří Dopravní fakulty. Opravená budova slouží zejména Fakultě filozofické, Fakultě ekonomicko-správní a Dopravní fakultě, informovala ČTK mluvčí univerzity Valerie Wágnerová.
"Stavba včetně moderního multimediálního vybavení učeben a poslucháren přišla na téměř 110 milionů korun bez DPH," uvedla Wágnerová. Na úpravy škola získala většinu peněz z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace.
V prvním nadzemním podlaží jsou studentům k dispozici dvě velké posluchárny, čtyři menší posluchárny, pět jazykových laboratoří a tři počítačové laboratoře. Všechny výukové prostory jsou nadstandardně vybaveny prezentační technikou. Druhé nadzemní podlaží slouží jako zázemí pro doktorandy a univerzitní pracovníky se zasedací místností a čtyřmi pracovnami.
Součástí výukového areálu je atrium se zelení, letní terasou a občerstvením. Je navíc doplněno Lavičkou Václava Havla od architekta Bořka Šípka.
S počátkem nového akademického roku začalo sloužit také výzkumné materiálové centrum vysoké školy ve středu města. Modernizace nejstaršího univerzitního areálu, jeho dvorního traktu stála 76,1 milionu korun bez DPH. Objekt je navíc vybaven moderními přístroji pro materiálový výzkum v hodnotě 36,2 milionu korun bez DPH. Materiálový výzkum má v Pardubicích dlouholetou tradici, Fakulta chemicko-technologická patří ke špičkovým pracovištím v tomto oboru. Zrekonstruovaná velká posluchárna slouží zejména pro výuku Fakulty elektrotechniky a informatiky.
Autor: ČTK, 13.11.15 22:35
Návštěvnost: 1624 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.