Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Cenu ministerstva kultury dostane i architekt Otakar Kuča

Praha - Státní cenu za literaturu pro rok 2014 dostane básník, textař a překladatel Pavel Šrut a za překladatelské dílo Hanuš Karlach. Cenu ministerstva kultury za celoživotní přínos v oblasti divadla obdrží Jaroslav Vostrý a v oblasti hudby Ivana Loudová za kompoziční mistrovství, reprezentaci české hudby v zahraničí a výchovu mladé skladatelské generace. Pokud jde o výtvarné umění, porota vybrala mimo jiné za kurátorskou činnost Ludvíka Hlaváčka, cenu za přínos v oblasti architektury obdrží Otakar Kuča.
    Laureáty dnes oznámilo ministerstvo kultury, ceny se budou předávat večer v Anežském klášteře. Ceny jsou spojeny s odměnou 300.000 korun.
    Cenu za přínos v oblasti architektury obdrží Otakar Kuča za celoživotní jedinečné dílo v krajinářské architektuře a citlivou kontextuální kultivaci veřejného prostoru
    V kině Ponrepo se budou 29. října samostatně udělovat ceny za přínos v oblasti kinematografie a audiovize. Ceny dostali kameraman a spolutvůrce řady výjimečných děl české i světové kinematografie Miroslav Ondříček in memoriam a filmová a televizní režisérka a scenáristka, autorka osobitých dokumentárních výpovědí i několika hraných snímků Drahomíra Vihanová. Cena se uděluje každoročně k 27. říjnu u příležitosti Světového dne audiovizuálního dědictví.
    Ministerstvo kultury vydalo publikaci s medailony laureátů a o diskusích a polemikách, které kolem nich i kolem samotné ceny zazněly. "Právě před dvaceti lety, v roce 1995, začala nová etapa státních cen - udílených znovu za literaturu a za překladatelské dílo, nikoli za loajalitu režimu a poplatnost jeho ideologii. Bylo tak navázáno na dlouhou tradici založenou už v roce 1920 a přervanou po únoru 1948. Právě z toho důvodu je letošní ročník státních cen i cen ministerstva kultury do jisté míry výjimečný a vybízí k ohlédnutí," vzkázal účastníkům setkání ministr kultury Daniel Herman, který je nyní na zahraniční služební cestě v Izraeli.
Autor: ČTK, 27.10.15 08:05
Návštěvnost: 1431 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.