Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pardubice vypíší mezinárodní soutěž na sportovní areál na Dukle

Pardubice - Pardubice uspořádají mezinárodní urbanisticko-architektonickou soutěž pro projekt Dukla sportovní. Jejím cílem je získat celkovou studii sportovního areálu na Dukle a architektonický návrh budoucí atletické haly. Zastupitelé dnes rovněž rozhodli o uvolnění 12 milionů korun v příštích dvou letech na pořízení projektové dokumentace haly.
    Radnice shromáždila požadavky sportovních klubů, které areál využívají. Upořádala také několik setkání s veřejností na téma rozvoje areálu. Vznikla tak představa o potřebných sportovištích, kapacitách hracích ploch a tribun. Dalším krokem je zapracování těchto představ do studie. "Získáme koncepční materiál, který postupně v příštích 20 až 30 letech budeme naplňovat stavbami," uvedla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.
    V první etapě by měla vzniknout krytá atletická hala s výškou sedm metrů, náklady na ni se odhadují na 250 milionů korun. Podle manažera projektu Miroslava Janovského bude o ni zájem, neboť zatím v Česku existuje pouze jediná srovnatelná v Praze. Město si dalo zpracovat průzkum potenciálních uživatelů haly z okruhu 70 kilometrů, z nějž je zřejmé, že by se zaplnila.
    Celkové náklady na dvoukolovou soutěž dosáhnou až 2,8 milionu korun, z toho na ceny a odměny připadají dva miliony korun. Někteří zastupitelé měli k uspořádání mezinárodní soutěže připomínky. Například Jan Linhart (Patrioti Pardubic) poukazoval na to, že části areálu se již opravují. "Viděl bych jiné lokality, které by si takovou soutěž zasloužily. Považuji takovou sumu za vyhazování peněz," řekl Linhart. Pochybnosti měl i Karel Haas (ODS).
Autor: ČTK, 15.10.15 23:10
Návštěvnost: 1276 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.