Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Praha 8 chce vybudovat na Rohanském ostrově sportovní park

Praha - Radnice Prahy 8 chce na Rohanském ostrově vybudovat relaxačně-sportovní areál s vodní plochou. Měl by vzniknout na území mezi cyklostezkou a Vltavou. ČTK to dnes řekli starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD) a ředitel Institutu plánování a rozvoje (IPR) Petr Hlaváček. Prostor by radnice chtěla vybudovat do voleb v roce 2018, nyní začne o jeho konkrétním využití jednat s magistrátem a IPR.
    "Oslovil jsem IPR, abychom udělali studii a následně bychom vytvořili relaxačně-sportovní území a uvedli toto místo v život," řekl Petrus. Podle jeho slov bylo v minulosti pro území vydáno územní rozhodnutí a dvě stavební povolení, přičemž každý z dokumentů uvádí rozdílné informace. "Jiné údaje jsou pak navíc ještě v územním plánu," dodal Petrus.
    Kromě sportovního a odpočinkového centra by tu měla vzniknout vodní plocha. Ta nebude podle starosty naplňována z Vltavy, ale z vodáren. "Sportovní zázemí by pak mohla budovat například Univerzita Karlova. Část území musí být pronajímána, nelze vše provozovat jako veřejné, ale mělo by to být správně zkombinováno," řekl Petrus.
    Území patří hlavnímu městu a původně tudy tekla řeka. "Město v 30. letech území upravilo proto, aby tam mohlo stavět. Je to na IPR, magistrátu a Praze 8, abychom vyhodnotili zmíněné materiály a zjistili, co v nich dává smysl, a vznikne první plán bitvy, jak by to území mohlo vypadat," řekl Hlaváček.
    Ideovou studii na rozvoj území zaplatí Praha, následně radnice, magistrát a IPR provedou předběžné ocenění projektu a rozhodnou o konkrétním způsobu financování. Své studie si bude dělat i Praha 8. "Pokud jde o realizaci, musíme si nejdříve říct, co tam chceme, je možné, že část bude stavět magistrát, část my, část soukromý sektor," dodal Petrus.
    Území u Vltavy je nyní záplavovým územím, cyklostezka slouží jako protipovodňový val. Právě proto tu nemohou vzniknout žádné velké stavby. Vznikne tu tak podle Petruse například parkoviště nebo zázemí pro sportovce. "Žádné mohutné stavby ani restaurace tu být nemohou," řekl starosta.
    Na Rohanském ostrově se mají v budoucnu stavět budovy. Ta má stavět Sekyra Group a budou stát v území, které není záplavové.
Autor: ČTK, 14.10.15 22:15
Návštěvnost: 1655 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.