Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vzhled nádraží na Žižkově by měl vzejít z architektonické soutěže

Praha - Budoucí vzhled Nákladového nádraží Žižkov by měl vzejít z mezinárodní architektonické soutěže. Vypsat by ji měl Institut plánování a rozvoje hlavního města s majitelem nádraží, Českými drahami, řekla dnes novinářům starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09). Radnice podle ní do řešení situace vložila miliony, další peníze už ale utrácet nehodlá. S řešením by totiž měl přijít buď vlastník, nebo ministerstvo kultury, které před časem prohlásilo nádraží za památkově chráněné.
    Městská část podle starostky stáhne žádost o změnu územního plánu, která zahrnuje zástavbu nádraží a mimo jiné i vybudování tramvajové tratě a silnice. "Změna ovšem vůbec nepočítá s památkovou ochranou nádraží a s plánovanou změnou jeho využití jako kulturního a vzdělávacího centra," tvrdí Hujová. Zástavba prý navíc v současnosti není možná kvůli vysoké dopravní zátěži. "Do doby, než bude dokončen okruh, nepřipadá v úvahu," doplnila.
    Naopak stavět se bude na sousedním pozemku, který vlastní skupina Discovery Group. Radnice podle starostky zvažuje stažení žaloby, kterou vloni proti developerovi podala. "Výstavbě administrativního centra nemůžeme zabránit, můžeme ale využít nabídky, v rámci které firma nabízí snížení podlahové plochy objektu," uvedla. "V tuto chvíli je lepší vrabec v hrsti než holub na střeše," doplnila. Proti údajně předimenzované výstavbě dlouhodobě protestuje opoziční Strana zelených.
    Kolem osudu funkcionalistické budovy nákladového nádraží se vedou bouřlivé diskuse už řadu let. Zástupci majitele, developera a radnice před více než rokem podepsali memorandum, v němž se dohodli na budoucím kulturním využití památkově chráněného objektu. Přestavba rozlehlé nádražní budovy na společenské a kulturní centrum by ale vyšla na zhruba dvě miliardy korun. V jejím okolí má být mohutná výstavba.
    Stavba z 30. let 20. století patřila podle odborníků k nejmodernějším svého druhu v Evropě jak z hlediska technologie, tak z hlediska architektury.
Zdroj: Jana Hrubá
Vložil: ČTK, 14.10.15 21:40
Návštěvnost: 1504 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.