Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekordní mapa obsahuje vyznačení 507 rozhleden v ČR

Pelhřimov - Do České knihy rekordů dnes byla zapsána mapa, v níž je vyznačeno 507 věží a rozhleden v České republice. ČTK to řekl Miroslav Marek z agentury Dobrý den, jež spravuje databázi českých rekordů. Mapa byla představena k dnešnímu zahájení čtvrtého ročníku Měsíce věží a rozhleden. Její křest se konal v pelhřimovském Muzeu rekordů a kuriozit, které rovněž sídlí ve věži, a to v pětipatrové Dolní bráně u náměstí.
    Měsíc věží a rozhleden podporuje prodloužení turistické sezony. Koná mezi dvěma státními svátky, tedy mezi dnešním svátkem svatého Václava a 28. říjnem. Letos se k němu přihlásilo 139 cílů, včetně tří věží v Rakousku a jedné na Slovensku. "Kolem 35 věží a rozhleden dneska pořádá výstupy s osobnostmi sportu a kultury," doplnil Marcel Goetz, předseda Českého svazu rekreačního sportu, který akci zastřešuje.
    S pelhřimovskou agenturou Dobrý den připravují organizátoři Měsíce věží a rozhleden další rekord. Za tři roky, ke 100. výročí vzniku Československa, by měly 28. října zavlát české vlajky na co největším počtu míst v Česku.
    Agentura Dobrý den už zaevidovala tisíce rekordů. Několik zápisů se týká i map. Kupříkladu největší turistickou mapu nechala vyrobit Katedra geoinformatiky olomoucké Univerzity Palackého. Mapa sestávající ze dvou kusů je tři metry široká a 7,6 metru dlouhá, obsahuje přes 1,3 milionu objektů. Světovým unikátem je vyšívaná mapa Evropy Miroslava Lakomého. Na díle o rozměrech 103 krát 82 centimetrů pracoval čtyři roky. Během 2000 hodin věnovaných jejímu vyšívání udělal 603.900 stehů.
Autor: ČTK, 28.09.15 20:35
Návštěvnost: 1368 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.