Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zlínská radnice prodává sedadla z Domu umění, i jako vzpomínku

Zlín - Zlínská radnice prodává sedadla z bývalého Domu umění, kde před několika lety koncertovala Filharmonie Bohuslava Martinů. Je to spíše rarita, nic jiného se z Domu umění neprodávalo a asi ani nebude, sedadla mohou ještě prakticky sloužit, nebo může jít o vzpomínku na nezapomenutelný koncert, řekl dnes ČTK mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák. Prostor bývalého Domu umění je nyní prázdný, filharmonie se z něj odstěhovala v roce 2010, město chce objekt vrátit do původní podoby Památníku Tomáše Bati.
    "Jedná se celkem o 580 kusů sedadel seskupených do menších celků. Protože se Dům umění vrátí do podoby Památníku Tomáše Bati, už nebudou k potřebě. Proto je mohou získat zájemci," uvedl primátorův náměstek Dalibor Stříbný (ANO). Cena za sedadlo není stanovena, rozhodne výše nabídky.
    Památník Tomáše Bati z roku 1933 byl navržen architektem Františkem L. Gahurou, patří k nejcennějším stavbám v krajském městě. Připomínal zakladatele obuvnického impéria Tomáše Baťu, který zahynul při letecké havárii v roce 1932.
    V 50. letech byl objekt přestavěn, coby Dům umění jej využívala zlínská filharmonie a krajská galerie výtvarného umění. Podmínky v něm však byly v posledních letech již nevyhovující. Filharmonie se přestěhovala do kongresového centra vytvořeného podle návrhu architektky Evy Jiřičné, galerie se přesunula do Baťova institutu.
    Prázdný objekt nyní potřebuje opravu. Radnice na ni bude potřebovat asi 70 milionů korun. Město chce, aby budova opět sloužila jako památník. Vnější vzhled budovy by se měl vrátit do podoby z 30. let, debaty o vnitřním uspořádání architekti ještě vedou. Budova uzavírá stoupající parkový prospekt mezi baťovskými internáty v centru města.
Autor: ČTK, 23.09.15 21:05
Návštěvnost: 1569 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.