Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Praha 6 se rozhodla rozšířit památkovou ochranu osady Baba

Praha - Vedení radnice Prahy 6 se rozhodlo rozšířit památkovou ochranu osady Baba. V současné době je chráněna osada jako celek, nově by měla být chráněna každá vila. ČTK to sdělila mluvčí Prahy 6 Edita Valentová. Na Babě byly v uplynulé době ubourány části dvou funkcionalistických domů. Osadu Baba tvoří 33 domů.
    V roce 1993 byla Baba prohlášena městskou památkovou zónou. "Tento způsob plošné ochrany je v dnešní době zcela nedostatečný," sdělila místostarostka Eva Smutná.
    Radní městské části se proto rozhodli, že rozšíří ochranu památek na jednotlivé vily. "Bude tak možné pružně reagovat na různý stav zachování objektů a současně patřičně akcentovat jejich konkrétní individualitu," uvedla Smutná. Kdy by k tomu mělo dojít, radnice nesdělila.
    V Praze 6 začala demolice částí dvou vzácných vil známých jako Čeňkova a Košťálova vila. Domy se nachází v ulici Na Ostrohu a mají tam vzniknout dvě podsklepená stání pro automobily.
    V minulosti bylo v Praze 6 zbořeno několik vil, naposledy se bourání týkalo vily na náměstí Před Bateriemi nedaleko evangelického kostela ve Střešovicích. Z historicky cenné lokality Ořechovka pak bez povolení zmizely dvě vily. Jedna z nich patřila známé módní návrhářce Blance Matragi. Za obě demolice úřady vyměřily sankce. Pokutu pro Matragi ale nakonec magistrát zrušil.
Autor: ČTK, 23.09.15 20:30
Návštěvnost: 2266 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.