Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rada pozastavila pořizování změny územního plánu pro Bubny

Praha - Pražští radní pozastavili pořizování změny územního plánu pro Bubny. Praha chce s majitelem pozemku jednat o zastavení bourání budov v areálu. Na území je nyní stavební uzávěra, kterou měla zrušit právě změna územního plánu. Schůzku s vlastníkem pozemků se ale zatím primátorce Adrianě Krnáčové (ANO) nepodařilo dohodnout. Řekla to na tiskové konferenci po dnešním jednání rady. Náměstek primátorky Matěj Stropnický (SZ/Trojkoalice) pozastavení změny avizoval minulý týden poté, co firma začala budovy bourat.
    "Pořád ještě doufám, že k setkání dojde. Nemohu udělat nic víc, než se mu panu (Radovanu) Vítkovi pokoušet dovolat, poslat mu SMS a vzkazy přes kolegy," řekla primátorka. Vítek je vlastníkem Orco Property Group, která pozemky v Bubnech vlastní. Mluvčí skupiny Orco Eva Kučmášová minulý týden Stropnického postup označila za vydírání.
    Podle Stropnického by ale právě pozastavení změny mělo dát prostor pro jednání s investorem. "Kdybychom ukončili pořizování změny, tak se všechno vrací úplně na začátek. Postup pozastavení jsme zvolili proto, aby byl obtížně právně napadnutelný," řekl dnes. V usnesení rady dostal za úkol s majitelem pozemků jednat.
    Bourané budovy dílen byly chráněnou památkou, jejich ochranu ale ministerstvo kultury zrušilo před sedmi lety. Nyní je na ně vydaný platný demoliční výměr a jedinou památkou je budova vodárny. Město Praha se nemůže proti výměru odvolat, protože dílnami se jako drážní budovou zabýval coby speciální stavební úřad Drážní úřad a odvolací lhůty už jsou promlčené.
    Orco Property Group získalo budovy a pozemky v areálu nádraží v roce 2006. Tehdy bylo osm objektů v areálu památkově chráněných, ministerstvo kultury je na seznam zapsalo v roce 2004. Po opakovaných žádostech vlastníka a na základě jím dodaných odborných i právních posudků v roce 2008 ministerstvo zrušilo ochranu nejprve pěti a za pár měsíců dalších dvou objektů.
    Rozvojové území Bubny-Zátory, které leží mezi stanicemi metra Vltavská a Nádraží Holešovice, je jedním z 15 velkých rozvojových území hlavního města, pro která platí stavební uzávěra. Orco plánuje na 27 hektarech postavit novou čtvrť. Developerem projektu je firma CPI.
Autor: ČTK, 15.09.15 23:35
Návštěvnost: 1899 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.