Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kadaň hledá zhotovitele pro Studentské náměstí

Kadaň - Městská rada v Kadani vyhlásila výběrové řízení na výstavbu takzvaného Studentského náměstí. Novou podobu areálu bývalého autobusového nádraží, které dnes slouží jako tržnice, navrhl bývalý student kadaňské stavební školy David Šmíd. Stavební práce by měly začít v říjnu, řekl ČTK starosta Jiří Kulhánek (ODS).
    "Se stavbou bychom chtěli začít v říjnu a co největší část stihnout přes zimu. To především kvůli místním podnikatelům, aby kvůli rekonstrukci nepřišli o tržby. Lidé se báli také úbytku parkovacích míst. Podélná místa, které se zruší, budou ale plně nahrazena příčným stáním, a to včetně těch, která řidiči dosud využívali nelegálně, například v křižovatce a podobně," uvedl Kulhánek. Rozpočet projektu se podle něj bude pohybovat mezi deseti a 20 miliony korun, město ho uhradí z vlastních prostředků.
    Náměstí by se mělo proměnit v odpočinkovou zónu s galerií pod širým nebem. Nově přibude například hřiště na pétanque, kašna, posezení na schodech a šachovnice mezi lavičkami. Zatímco chodník nyní prostor náměstí obchází, nově povede středem plochy. Autor návrhu David Šmíd pro Kadaň vypracoval například také podobu čítárny v městské knihovně.
Autor: ČTK, 01.09.15 20:55
Návštěvnost: 2015 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.