Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Radní Brna doporučí zastupitelům další změny územního plánu

Brno - Rada města Brna doporučí zastupitelstvu schválit pořízení zhruba 200 změn v územním plánu. Pokud je zastupitelstvo za týden schválí, přeměna bude trvat přes rok, řekl dnes ČTK primátorův náměstek Martin Ander (SZ). Podle něj nemají návrhy celoměstský význam, ale týkají se lokálních míst. Spadá do nich například možnost výstavby rodinných nebo bytových domů, ale také rozšíření areálu Vysokého učení technického pod Palackého vrchem, doplnil Ander.
    V Brně platí více než 20 let starý územní plán. Jeho obnovu měla přinést takzvaná aktualizace, kterou loni v červnu schválili zastupitelé. Podle bývalého vedení reagovala na potřeby města, aby se mohlo rozvíjet kupředu. Letos v lednu však aktualizaci zrušil Krajský soud v Brně pro nepřezkoumatelnost některých rozhodnutí. Z toho důvodu chce město provést změny po částech do doby, než vznikne nový územní plán. První část změn s protipovodňovými opatřeními nebo opatřeními pro bezpečnou cyklodopravu schválili zastupitelé letos v dubnu.
    "Druhý balík změn navrhujeme schválit zastupitelstvu, které bude za týden v úterý. Pokud to zastupitelé schválí, můžeme zahájit pořizování změn. Potrvá to ale více než jeden rok, takže by mohly začít platit odhadem na začátku roku 2017," řekl Ander.
    Podle něj balík 200 změn obsahuje takové návrhy, se kterými se na magistrát obrátili občané, firmy, ale také je navrhly městské části. "Změna nemají celoměstský význam, ale lidé na ně čekají od období mezi roky 2002 až 2010, kdy se žádné změny kvůli přípravě aktualizace nedělaly. Když soud aktualizaci zrušil, nemůžeme lidem říct, aby si několik let počkali na nový územní plán. Proto nekonfliktní změny provedeme postupně," uvedl Ander.
    Ty nynější se budou týkat možnosti výstavby rodinných domů například v Řečkovicích, Maloměřicích-Obřanech, ale i jiných městských částech. "Zajímavý projekt se nabízí v Šedově ulici mezi městskými částmi Židenice a Vinohrady, kde by mohl vzniknout bytový dům. V Brně je poptávka po bydlení, a proto musíme změny provádět. Pokud chceme nalákat nové lidi a dostávat za ně podíly z daňových výnosů, musíme jim umět nabídnout bydlení," míní náměstek.
    Poznamenal, že pokud se lidé zabydlují v okolních obcích, není to pro město výhodné. "Na našich bedrech pak leží jejich doprava do práce do města, ale unikají nám daňové výnosy, které bychom dostávali, kdyby měli trvalé bydliště v Brně," připomenul.
    Nový územní plán město začne pořizovat až tehdy, když budou hotové Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje. Krajský dokument totiž zrušil v roce 2012 Nejvyšší správní soud. Jihomoravský kraj nyní připravuje zásady nové. "Nový územní plán města je otázka odhadem tak šesti let. Do té doby budeme provádět změny," dodal Ander.
Autor: ČTK, 01.09.15 19:45
Návštěvnost: 2164 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.