Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Poděbradech končí oprava funkcionalistického vlakového nádraží

Poděbrady (Nymbursko) - V Poděbradech by do konce srpna měla skončit rekonstrukce vlakového nádraží za 12 milionů korun, která zahrnuje opravy fasády, střechy, interiéru i okolí budovy. Na tyto opravy by pak v září měla navázat rekonstrukce bytového domu, který na budovu nádraží navazuje. Obě budovy budou tvořit jeden barevný celek. ČTK o tom informoval mluvčí Českých drah Petr Štáhlavský.
    Vlakové nádraží by po dokončení opravy mělo opět připomínat původní architektonický návrh. "Na výpravní budově probíhají dokončovací práce, nejviditelnější je nyní výměna dlaždiček, proběhne osazení květináčů a bude prováděn především úklid a drobné řemeslné dodělávky," popsal Šťáhlavský práce, které by se měly do konce prázdnin dokončit.
    Na opravách se pracuje za účasti památkářů, součástí prací je také vytvoření kopií některých oken a dveří.
    Výpravní budova stanice je z roku 1926. Byla postavena ve funkcionalistickém slohu podle projektu architekta Vojtěcha Krcha. Byla to první funkcionalistická stavba na českých železnicích, v minulosti byla označována za nejhezčí nádražní budovu v republice.
    Po opravách výpravní budovy přijde na řadu i přiléhající dům, kde bydlí třeba zaměstnanci drah. Za 2,5 milionu korun by se měly opravit balkóny, střecha či okna. Počítá se i s obnovou fasády. "Bytový dům tím bude opět barevně tvořit s výpravní budovou jeden celek," doplnil Šťáhlavský.
    Přímo před vlakovým nádražím loni začaly fungovat i nové autobusové terminály, které nahradily původní autobusové stanoviště. Stavba byla součástí projektu za více než 30 milionů korun, ve kterém se zároveň propojilo několik slepých ulic v okolí.
Autor: ČTK, 24.08.15 21:20
Návštěvnost: 2417 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.