Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Sezimovo Ústí chce postavit dům s pečovatelskou službou

Sezimovo Ústí (Táborsko) - Sezimovo Ústí připravuje stavbu domu s pečovatelskou službou za přibližně 100 milionů korun. Město na Táborsku tím chce vytvořit více než 50 bytů pro seniory. Začátek stavby s ohledem na využití možných dotačních titulů plánuje na příští rok. ČTK to řekl starosta města Martin Doležal.
    Podle něj se o podobném projektu v Sezimově Ústí hovoří téměř dvě desítky let. "Máme dům s pečovatelskou službou na Husově náměstí, ale ten má šest nebo osm bytových jednotek. A vzhledem k tomu, že populační situaci ve městě ovlivňuje fakt, že Sezimovo Ústí bylo nově osídleno v období války a po válce. Proto tu máme poměr seniorů vůči ostatním hrubě enormní a potřeba podobného projektu je zde ohromná," uvedl Doležal.
    Město plánuje výstavbu ve dvou etapách. V ideálním případě a pokud se mu podaří získat dotaci, mohl by být objekt hotový na přelomu roků 2017 a 2018. Pokud by město grant nezískalo, počítá s postupným rozvojem objektu. Nejprve by vznikl dům s 26 byty a postupně by se areál rozrůstal.
    Součástí domova s pečovatelskou službou bude i denní stacionář. Doležal uvedl, že v Sezimově Ústí původně uvažovali o domu pro seniory, který nabízí i zdravotnický servis pro klienty. Ale nezískaly podporu z Jihočeského kraje, jenž tato zařízení zřizuje. "Je to tím, že na Táborsku je domů pro seniory dostatek," uvedl starosta. Připomněl, že nedávno kraj otevřel takový nový objekt v Bechyni. Důchodci ze Sezimova Ústí mohou také žádat o umístění v domově pro seniory v Táboře nebo v Chýnově.
Autor: ČTK, 23.08.15 11:10
Návštěvnost: 1701 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.