Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kolín přestavěl vodárenskou věž na rozhlednu, otevře ji v září

Kolín - Kolín přestavěl památkově chráněnou vodárenskou věž na rozhlednu. Nyní se vybavuje interiér věže a připravují se vnitřní expozice a technika, řekl ČTK vedoucí kolínského odboru regionálního rozvoje Martin Tichý. Rekonstrukce stála osm milionů korun. Rozhledna je zkolaudovaná a veřejnosti by měla být zpřístupněna v září.
    Opravy technické památky zaplatí z velké části dotace z evropských fondů. "Sama ta vodárenská věž je architektonicky zajímavá stavba, ale samozřejmě vnitřní expozice, která bude doplňovat samotnou stavbu, bude také určitě přitahovat návštěvníky. Bude informovat o historii stavby, historii technické infrastruktury v regionu a odkazovat zajímavým způsobem i na další cíle z okolí," řekl ČTK Tichý.
    První ochoz věže je bezbariérový a návštěvníkům nabídne projekci z horního patra prostřednictvím kamer umístěných na vyhlídce. V bývalé vodní nádrži čeká turisty videoprojekce na téma voda. Také nejvyšší prostory budou vybaveny moderní technikou.
    Základní vstupné na rozhlednu bude 50 korun, děti od šesti do 15 let a důchodci zaplatí 30 korun. Děti do šesti let a osoby s průkazem ZTP budou mít vstup zdarma.
    Kolínská vodárenská věž patří k dominantám města. Dosud byla prázdná a nijak se nevyužívala. Byla postavena v roce 1930 jako dílo architektů Františka Jandy a Jana Hráského. Původní majitel, vodohospodářská společnost, ji před lety prodal soukromníkovi, ten potom dalšímu zájemci. Objekt mezitím chátral. Nakonec ho získalo město.
Autor: ČTK, 17.08.15 10:20
Návštěvnost: 2671 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.